14:49

Czym wyróżniają się kosmetyki z Morza Martwego?Naturalne kosmetyki przez wiele osób są niedoceniane. W wielu przypadkach posiadają one jednak nawet dużo lepsze właściwości od drogich produktów z drogerii. Za doskonały przykład można podać tutaj kosmetyki z Morza Martwego.

Jakie kosmetyki naturalne stosować?

Kosmetyki naturalne można stosować tak naprawdę do całego ciała. Znajdujące się na rynku produkty będą odpowiednie do pielęgnacji twarzy, włosów oraz skóry całego ciała. Przez wiele osób polecane są również dermokosmetyki oraz produkty do kąpieli. Doskonale będą one wzmacniały oraz nawilżały skórę i włosy.

Morze Martwe i jego wyjątkowe właściwości

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że Morze Martwe to tak naprawdę jezioro bezpodpływowe. Jest to również najniżej położone miejsce na świecie. Lustro wody znajduje się na wysokości około -433,5 metra pod poziomem morza. Pochodzące z jego okolic woda, sole i błoto zawierają wysoką zawartość dobroczynnych dla organizmu składników. Są one zarówno dobre przy codziennej pielęgnacji jak i w leczeniu różnorakich chorób.

Produkty do włosów z Morza Martwego

Jednymi z najpopularniejszych produktów z rejonu Morza Martwego są keratynowe odżywki do włosów. Pokrywają one ich powierzchnię i zamykają rozdwajające się końcówki jak i łuski włosów. Dzięki temu tworzy się na nich delikatna warstwa ochronna, a włosy nie ulegają zniszczeniu. Po dłuższym stosowaniu będą one wzmocnione i mniej łamliwe. Podobne działanie mają również maseczki do włosów. Oba produkty należy nakładać po umyciu włosów, po czym spłukać po 2-3 minutach.

Pielęgnacja twarzy

Odpowiednie nawilżenie twarzy jest bardzo ważne jeśli chcemy zachować jej zdrowy wygląd. Kosmetyki z Morza Martwego działają odżywczo oraz kojąco na podrażnienia. Podczas ich stosowania cera będzie gładka oraz zyska piękny blask.

Błoto z Morza Martwego

Bardzo ciekawym produktem jest błoto z Morza Martwego. O jego doskonałym działaniu mówi się już od dawna. Można stosować je zarówno jako maseczkę do twarzy, ale również do całego ciała. Zabieg z jego użyciem będzie prowadził do pochłonięcia zanieczyszczeń ze skóry oraz doprowadzi do odżywienia jej przy pomocy minerałów. Jeszcze niedawno na takie zabiegi mogły sobie pozwolić osoby korzystające ze specjalistycznych zabiegów w SPA. Obecnie dzięki sklepom sprzedającym kosmetyki z Morza Martwego, każdy może tego typu kurację wykonać w domu samodzielnie.

Sól z Morza martwego do kąpieli

Doskonałym produktem do użycia w domu jest również sól z Morza Martwego. Jeśli mamy w domu wannę, powinniśmy napełnić ją ciepłą wodą i rozpuścić odpowiednią porcję minerałów. Kąpiel taka zmiękczy i wygładzi skórę oraz będzie prowadzić do zmniejszenia dolegliwości bólowych. Jeśli nie posiadamy wanny, można zastosować np. miskę i moczyć w niej ręce i nogi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger