00:17

Galanteria skórzana jako pomysł na prezent dla niejPiękne stylizacje wyrażają charakter noszącej je osoby. Dlatego wiele kobiet ceni ponadczasowe elementy garderoby. Jednak nie tylko ubrania i buty składają się na gustowną stylizację. Nie bez znaczenia są również dodatki - często mające również wartość użytkową. Jakie są uniwersalne elementy stylizacji, które będą pasować do różnych ubrań? Czy galanteria skórzana jest dobrym pomysłem na prezent? A może lepiej zastanowić się nad ekologiczną alternatywą dla skóry naturalnej? Dodatki mogą zupełnie zmienić charakter stylizacji i warto dopasować je do osoby, którą chce się obdarować.

Galanteria skórzana - piękne torebki, portfele i nie tylko

Produkty odzieżowe oraz dodatki są wykonywane ze skóry zwierzęcej od wielu lat. Jest to aktualnie symbol doskonałej wytrzymałości i ponadczasowego wyglądu. Rzeczywiście torebki, buty czy paski skórzane wytrzymują wiele lat bez uszczerbku na funkcjonalności czy wyglądzie. Odpowiednia dbałość o galanterię skórzaną sprawia, że będzie ona funkcjonalna przez dużo dłuższy czas niż dodatki wykonane z innych materiałów - zarówno syntetycznych, jak i pochodzenia naturalnego. Skórzane elementy galanterii są aktualnie symbolem dobrej jakości oraz elegancji. Są jednak stanowczo droższe od produktów z innych surowców. Dlatego wiele kobiet pozwala sobie na jeden czy dwa dodatki wykonane z naturalnej skóry - nie chcąc nadszarpnąć swojego budżetu. Co więcej, użytkowanie produktów skórzanych jest wygodniejsze - dotyczy to szczególnie butów czy torebek. Są miękkie, odporne na zabrudzenia i lekkie. W przypadku obuwia skóra gwarantuje, że buty będą dobrze wentylowane. Z tych wszystkich powodów galanteria skórzana cieszy się niesłabnącą popularnością.

Skórzane dodatki na prezent - tylko dla osoby, którą się zna

Czy jednak elementy galanterii skórzanej nadają się na prezent dla kobiety? Dodatki do stylizacji są zdecydowanie prezentem bardzo intymnym, dlatego też torebki czy portfele powinno darować się kobiecie, z którą utrzymuje się bliski kontakt. W innym wypadku również znajdą się produkty ze skóry, które można podarować. Będą to piórniki, planety czy breloki. Nie są one naładowane emocjonalnie, ale dalej zachowują elegancki styl naturalnej skóry. Jeśli zaś chcemy obdarować bliską kobietę, warto wcześniej sprawdzić, jaki jest jej gust i do niego dopasować podarek. Nic nie ucieszy tak, jak przemyślany prezent, w który włożono dużo serca. Produkty należące do galanterii skórzanej nadają się zatem by ofiarować je kobiecie.

Etyczne alternatywy dla wyrobów skórzanych

Na rynku coraz częściej pojawiają się alternatywy dla skóry naturalnej. Jest to podyktowane etyką i nurtem rozwiązań ekologicznych. Pokrycia torebek czy butów już dawno wykonywane są z tak zwanej skóry ekologicznej. Tworzywo jest pokrywane plastikiem i ma zdecydowanie mniejszą żywotność - szybciej ląduje na śmietniku, a elementy plastikowe zanieczyszczają środowisko. Aktualnie ciekawym nurtem jest wykorzystywanie skóry ananasa do tworzenia odpowiednika dla skóry zwierzęcej. Trend może się szybko przyjąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger