11:18

Jak wyczyścić srebro?Srebrny pierścionek, łańcuszek czy bransoletka z czasem tracą swój pierwotny blask. Nie oznacza to, że trzeba biżuterię wymienić. Istnieje kilka bardzo prostych sposobów, umożliwiających wyczyszczenie srebra. Nie potrzebujecie specjalistycznego sprzętu, ale podstawowych produktów, jakie znajdziecie w swoich kuchniach. Oczywiście osoby, które chcą skorzystać z urządzeń przeznaczonych do czyszczenia srebra, także znajdą w naszym tekście kilka praktycznych porad, jaki sprzęt wybrać, by szybko przywrócić dawny wygląd srebrnej biżuterii.

Proste sposoby

Zacznijmy od najprostszych sposobów. Jest nim bez wątpienia pasta do zębów i szczoteczka. Wystarczy posmarować pierścionek, łańcuszek, kolczyki lub bransoletkę zwykłą pastą, a następnie pozostawić na kilka minut. Kolejnym krokiem jest ręczne czyszczenie. Można pocierać palcami biżuterię lub zastosować delikatną szczoteczkę do zębów. Gwarantujemy, że po kilku minutach wszystkie zabrudzenia bezpowrotnie znikną. Pamiętajcie o dokładnym wypłukaniu biżuterii po czyszczeniu, dzięki czemu pozbędziecie się pozostałości pasty do zębów, ale i zanieczyszczeń, które dotąd pokrywały pierścionek, kolczyki czy bransoletkę.

Drugim, typowo domowym sposobem, jest zastosowanie sody oczyszczonej. Wystarczy proszek rozpuścić w niewielkiej ilości wody, aby powstało coś na kształt pasty. Tak przygotowaną miksturą należy posmarować biżuterię, a następnie ją wyczyścić i wypłukać. Pamiętajcie jednak, aby nie szorować zbyt intensywnie, ponieważ soda – w przeciwieństwie do pasty do zębów – ma strukturę ostrą. Gdy nie zachowacie ostrożności, na powierzchni srebrnych przedmiotów mogą powstać zarysowania, a tego przecież nie chcemy. Jeśli nie możecie poradzić sobie z oczyszczeniem biżuterii, warto skorzystać z pomocy jubilera, który profesjonalnie zajmie się tym problemem, a wszelkie koszty usługi możecie sfinansować z pożyczki gotówkowej.

Sprzęt

Ogromną pomocą w czyszczeniu biżuterii jest także sprzęt i preparaty, jakie możecie dostać w większości sklepów stacjonarnych i internetowych. Zajmijmy się na początek środkami myjącymi. Są one przeznaczone do różnych materiałów, dlatego – zanim zastosujecie którykolwiek ze specyfików, upewnijcie się, że można go wykorzystać do wyczyszczenia srebrnej biżuterii. W większości przypadków wystarczy umieścić zabrudzoną ozdobę we wcześniej przygotowanym roztworze, pozostawić na kilkanaście minut, a następnie wypłukać.

Osobom, które preferują urządzenia, pomagające w pozbyciu się zabrudzeń z biżuterii, polecamy myjki ultradźwiękowe, które kupicie z pomocą pożyczki gotówkowej. To dość prosty w działaniu sprzęt, który przywraca srebru dawny blask poprzez przenoszenie fal ultradźwiękowych. Jest to zarówno szybki, ale i bardzo skuteczny sposób na profesjonalne wyczyszczenie srebrnego pierścionka, kolczyka, łańcuszka czy bransoletki. Co więcej, jest on w pełni bezpieczny, dlatego bez trudu możecie wykonać ten zabieg samodzielnie w domu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger