12:51

Zabawki rozwijające wyobraźnięNie ma znaczenia czy dziecko bawi się lalką, klockami, samochodzikiem czy czymkolwiek innym, podstawową funkcją każdej zabawki jest dawanie radości i zapewnienie pozytywnego wpływu na rozwój dziecka. Dlatego też zabawki dla noworodka, półrocznego dziecka bądź starszego muszą być kreatywne i edukacyjne. Idealnie jest jeśli łączą bawią i uczą równocześnie.

Rola zabawek w rozwoju dzieci

Dzieci chłoną wiedzę jak gąbka i każdego dnia uczą się nowych rzeczy, przez to mogą się rozwijać. Z tego powodu każda z zabawek powinna spełniać rolę edukacyjną, Powszechnie wiadomo, że nauka przez zabawę przynosi najlepsze rezultaty. Rozwijanie umiejętności motorycznych zapewniają kreatywne zabawki, np. tzw sortery. Zabawa nimi polega na tym, że wrzuca się klocki o rożnych kształtach do odpowiednich otworów. Tak samo rozwijające jest przesuwanie koralików, a nawet zabawa plasteliną. Wszystkie klocki, puzzle, układanki doskonalą umiejętności chwytania i dopasowywania. Odpowiedni dobór zabawek ma znaczący wpływa na zręczność i pamięć, pomaga dziecku odkryć pasje, zainteresowania, a nawet talenty.

Zabawki interaktywne

Postęp nie ominął zabawek, a w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się zabawki interaktywne, które grają, świecą i poruszają się. Jednak nie wszyscy rodzice są ich zwolennikami. Aby zabawka spełniała swoje zadanie powinna być dobrana do wieku i potrzeb malucha. Świetnym przykładem jest rodzina króliczków Alilo, zaprojektowana z myślą o maluszkach, przedszkolakach i pierwszoklasistach. Króliczki zostały wyposażone w wiele ciekawych i przydatnych funkcji, takich jak: opowiadanie bajki, śpiewanie piosenek, a nawet uspokajanie dziecka głosem rodzica.

Króliczek Alilo – najlepszy przyjaciel dziecka

Bez wątpienia zabawki Alilo są uwielbiane przez dzieci, ale również rodzice je doceniają. Alilo Honey Bunny opowiada bajki, śpiewa piosenki, a nawet pomaga dziecku się uczyć. Wieczorami zamienia się w lampkę świecącą łagodnym światłem i jest całkowicie bezpieczny, nie posiada ostrych krawędzi, a materiał, z którego jest zrobiony jest trwalszy od plastiku. Króliczkom Alilo nie są straszne upadki na podłogę. Zabawki stymulują słuch, wzrok i rozwój sensoryczny. Bardzo ważne jest to, że są proste w obsłudze i każde dziecko bez trudu poradzi sobie z włączeniem lampki czy piosenki, ale producenci zadbali także o funkcję blokady, aby dziecko nie mogło bawić się przyciskami. Zabawki Alilo mogą być idealnym pomysłem na prezent dla każdego malucha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger