15:25

Pokazy dla dzieci, które rozwijają wyobraźnięW dzisiejszych czasach, kiedy większość dzieci spędza wolny czas w domu przed komputerami i telewizorami, dla rodziców jeszcze ważniejsze stało się zadbanie o ich prawidłowy rozwój. Ogromne znaczenie ma nie tylko rozwój emocjonalny i społeczny, ale również intelektualny związany z ciekawością świata. Dobrym sposobem na jednoczesne zapewnienie dziecku zabawy, edukacji i rozbudzenie wyobraźni jest udział w spektaklach online. Sprawdź, jakie pokazy dla dzieci rozwijają ich wyobraźnię i dlaczego warto wprowadzić teatr w życie najmłodszych pociech.

Jakie pokazy dla dzieci rozwijają wyobraźnię?

Teatr to tak naprawdę idealne narzędzie do tego, aby zadbać zarówno o kreatywność, jak i wyobraźnię dziecka. Dobrym przykładem spektaklu online dla dzieci jest pokaz pt. „3x królewna, 3x smok”. - mówi przedstawiciel agencji artystycznej Atrybut dla dzieci. - Każda historia rozpoczyna się w ten sam sposób, jednak w zależności od charakteru królewny, ich ciąg przebiega zupełnie inaczej. Dziecko uczestnicząc w takim spektaklu, utożsamia się z bohaterami bajki i poszukuje odpowiednich sposobów radzenia sobie w świecie, a poprzez utożsamienie się z poszczególnymi królewnami, dzięki pobudzeniu kreatywności poszukuje prób wyjaśnienia nowo poznanych zjawisk i emocji. Co więcej, z racji tego, że pokazy online umożliwiają dzieciom spotkanie z niezwykłymi postaciami w akompaniamencie scenografii oraz dopasowanej do charakteru bajki muzyki, oddziałują one na ich zmysł artystyczny, a tym samym dają możliwość do lepszego zrozumienia przekazywanej historii, a także emocji bohaterów. Ciekawym pokazem dla dzieci jest również spektakl pt. „Co księżyc zobaczył?”, w którym aktorzy przedstawiają 5 historii pochodzących z różnych kultur. Zaprezentowanie odmiennych kultur świata już od najmłodszych lat pozwala dziecku na oswojenie się z odmiennością, a także na naukę akceptacji i szacunku tego, co wydaje się dla niego nieznane.

Dlaczego warto zabierać dziecko do teatru?

Obecnie, kiedy wizyty w teatrze są znacząco utrudnione, wiele miejsc organizuje spektakle i pokazy online dla dzieci. Taka możliwość stwarza rodzicom i dzieciom świetny sposób nie tylko na znakomitą i ciekawą zabawę, ale również na spędzeniu czasu na czynności, która niesie za sobą wiele korzyści dla rozwoju. Spektakle online dla dzieci przede wszystkim są bardzo angażującym wydarzeniem, dlatego też już od samego początku dziecko uczy się koncentracji i cierpliwości. Większość przedstawianych historii przez aktorów ma również oddziaływanie terapeutyczne, mianowicie historie opowiadane w lekkim i zabawnym tonie bardzo często odzwierciedlają poważne tematy w codziennym życiu, takie jak relacje z innymi czy utrata bliskiej osoby. Dzięki zaznajomieniu się z takimi wydarzeniami w wyobraźni dziecko ma szansę na lepsze zrozumienie, a także na wypracowanie skutecznych sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w rzeczywistości. Uczestnictwo w spektaklach dla dzieci to również dobra okazja do rozwoju emocjonalnego. Przez to, że dzieci identyfikują się z emocjami i uczuciami bohaterów, uczą się lepiej rozumieć emocje innych, a także efektywniej wyrażać własne. W przypadku najmłodszych pociech teatr to także możliwość pozwalająca na rozwój komunikacji mianowicie maluch, słuchając wypowiedzi aktorów, rozszerza swoje słownictwo i uczy się je stosować w nowych sytuacjach. Warto również wspomnieć o tym, że uczestnictwo w pokazach online dla dzieci daje możliwość rozwoju krytycznego myślenia. Po zakończonym spektaklu warto zapytać dziecko o daną historię, co mu się w niej podobało i co myśli o postępowaniu aktorów, dzięki czemu zachęcimy je do zastanowienia się nad problematyką bajki i szukaniem możliwych jej wyjaśnień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger