11:37

Ekspres ciśnieniowy – jak wybrać najlepszy?Ekspres ciśnieniowy jest jednym z najczęściej wybieranych urządzeń do przygotowywania kawy. Dzięki niemu można cieszyć się pyszną i aromatyczną kawą w zaciszu własnego domu. Sprawdź, jak wybrać najlepszy ekspres do kawy!

  1. Ekspres ciśnieniowy – dlaczego warto?
  2. Jak działa ekspres ciśnieniowy?
  3. Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniowy?
  4. Co dokupić do ekspresu ciśnieniowego?

Ekspresy ciśnieniowe od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Są łatwe w obsłudze i pozwalają na przygotowanie wielu rodzajów kawy. Jeżeli planujesz zakup ekspresu do kawy, to koniecznie zapoznaj się z naszym tekstem.

Ekspres ciśnieniowy – dlaczego warto?

Ekspres ciśnieniowy to idealne urządzenie dla wszystkich miłośników kawy. Pozwala na przygotowanie różnych rodzajów tego pysznego napoju. Z łatwością można przyrządzić w nim nie tylko aromatyczne espresso, ale też puszyste cappuccino, latte lub macchiato. Jeżeli zależy Ci na przygotowywaniu kawy o doskonałym smaku i aromacie, ekspres ciśnieniowy to najlepszy wybór dla Ciebie. Niewątpliwą zaletą takiego urządzenia jest także łatwość obsługi. Aby przygotować pyszną kawę, często wystarczy nacisnąć tylko jeden przycisk. Zwykle nie musisz również pamiętać o czyszczeniu ekspresu ciśnieniowego, ponieważ takie urządzenie samo przypomni Ci o konieczności odkamieniania. Warto także wspomnieć, że kawa z ekspresu ciśnieniowego ma intensywniejszy smak i aromat niż kawa rozpuszczalna lub przygotowana w tradycyjnym ekspresie przelewowym.

Jak działa ekspres ciśnieniowy?

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie, które, jak sama nazwa wskazuje, parzy kawę pod wysokim ciśnieniem. Jaka jest zasada działania takiego sprzętu? Po naciśnięciu przycisku ekspres pobiera odpowiednią ilość wody i podgrzewa ją do właściwej temperatury. Następnie gorąca woda przepuszczana jest przez specjalne sitko, w którym znajduje się zmielona kawa. W kilka sekund filiżanka napełnia się pysznym napojem, dzięki czemu możesz cieszyć się doskonałym smakiem i aromatem kawy w zaciszu własnego domu. Przyrządzanie kawy w ekspresie ciśnieniowym jest możliwe dzięki podgrzewaczowi (zwanym też bojlerem lub termoblokiem) oraz specjalnej pompie, która odpowiada za wytwarzanie wysokiego ciśnienia.

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniowy?

Wybierając ekspres ciśnieniowy, należy wybrać odpowiedni rodzaj urządzenia. Ekspresy ciśnieniowe dzielą się na automatyczne, kolbowe (manualne) oraz kapsułkowe. W przypadku automatycznych ekspresów ciśnieniowych przygotowanie kawy jest możliwe za pomocą jednego guzika. Takie urządzenia są łatwe w obsłudze i posiadają wiele przydatnych funkcji, takich jak np. spienianie mleka. Ekspresy kolbowe posiadają mniej funkcji, ale są często wybierane, zwłaszcza przez amatorów misternego procesu parzenia kawy. Z kolei ekspresy kapsułkowe to stosunkowo niedrogie urządzenia, które służą do przyrządzania kawy przy pomocy kapsułek.

Co dokupić do ekspresu ciśnieniowego?

Dostępne na rynku akcesoria do ekspresów do kawy pozwalają jeszcze lepiej wykorzystać możliwości posiadanego sprzętu. Jednym z niezbędnych dodatków są filtry do ekspresów ciśnieniowych, które zapobiegają osadzaniu się kamienia i zmiękczają wodę, eliminują nieprzyjemne zapachy i poprawiają smak przyrządzanej kawy. Korzystanie z filtrów jest polecane zwłaszcza w przypadku używania wody niskiej jakości. Właścicielom ekspresów, które nie są wyposażone w młynek do kawy, przyda się również oddzielnie dokupiony młynek. Dzięki temu będzie możliwe przygotowywanie kawy z aromatycznych, świeżo zmielonych ziaren. Każdy ekspres powinien być regularnie czyszczony, dlatego jednym z przydatnych akcesoriów jest również odkamieniacz. Do wyboru masz środki w płynie i proszku, a także tabletki do odkamieniania. Dla zachowania odpowiedniej higieny ekspresu warto również zdecydować się na zakup specjalnych środków do czyszczenia. Jeżeli masz ochotę na kawę z puszystą pianką, ale Twoje urządzenie nie posiada funkcji spieniania mleka, koniecznie zainwestuj w spieniacz do mleka.

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie niezbędne dla każdego miłośnika kawy. Zanim zdecydujesz się na wybór danego ekspresu ciśnieniowego, zdecyduj, który z nich będzie najlepszy dla Ciebie – kolbowy, automatyczny, a może kapsułkowy? Warto również dokupić odpowiednie akcesoria do urządzenia, aby cieszyć się jeszcze wspanialszym smakiem i aromatem kawy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger