21:57

Jak wybrać najlepsze skarpetki dla dziecka?Kiedy za oknem jest zimno i nieprzyjemnie zazwyczaj nie mamy ochoty wychodzić z domu. Dzieci jednak potrzebują rekreacji na świeżym powietrzu, by móc prawidłowo się rozwijać, dlatego też chcą bawić się na zewnątrz niezależnie od panujących warunków pogodowych. Najwięcej ciepła ucieka przez głowę oraz stopy, co powoduje stopniowe wychładzanie się organizmu. Może to prowadzić oczywiście do nieprzyjemności w postaci przeziębienia lub grypy, dlatego bardzo ważne jest, by skutecznie chronić nasze małe pociechy od takich konsekwencji. Dlatego też skarpetki dziecięce powinny być dobierane z jak największą starannością.

Ciepło przede wszystkim

Najważniejszym aspektem podczas wybierania dla naszych maluchów skarpetek jest oczywiście utrzymywanie temperatury ciała. Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że: „im więcej, tym lepiej”, jednak nie zawsze się to sprawdza. Kilka par skarpetek może powodować przegrzanie organizmu i potliwość, co w efekcie będzie może być nawet gorsze, gdyż łatwo wtedy, by zimny wiatr zawiał dziecko, co w konsekwencji doprowadzi do bardzo szybkiego ochłodzenia organizmu i prawdopodobnie choroby. Dlatego też skarpetki dziecięce powinny być przede wszystkim stworzone z oddychającego materiału, który będzie zarówno ogrzewał stopy, jak i odprowadzał nadmierne ciepło i wilgoć, które jak wiadomo, podczas zabawy pojawiają się w dużych ilościach. Z tego powodu skarpetki bawełniane lub bambusowe powinny być najlepszym rozwiązaniem na zimne dni.

Komfort – czyli coś, co pozwoli na długą zabawę

Dziecko do prawidłowego rozwoju potrzebuje zabawy z rówieśnikami – także tej na świeżym powietrzu. Dlatego też pogoda małym pociechom nie przeszkadza, za to sprawiać dyskomfort mogą niewygodne, uciskające piętę skarpetki. Wybór rozmiaru, wydaje się być oczywisty, jednak często nie zdajemy sobie sprawy, jak szybko naszym maleństwom rosną stopy. Kupując skarpetki dziecięce, trzeba zawsze patrzeć na rozmiar, gdyż za małe – mogą spowodować, że zsuną się podczas zabawy, a w zimne dni skutkiem tego będzie z pewnością choroba. Za duże skarpetki natomiast nie będą w stanie dobrze ogrzewać stopy, czego następstwa są oczywiste, ale również będą uwierać stopę dziecka, przez co może nabawić się odcisków i różnego rodzaju otarć. Ponadto mając ciągle niekomfortowe skarpetki, dziecko będzie próbowało poruszać się w taki sposób, by było to jak najmniej uciążliwe. Skutkiem tego może być nabawienia się jakiejś kontuzji lub urazu kostki.

Delikatność

Kiedy myślimy o niemowlęciu, oczywistym jest, że trzeba się z nim obchodzić delikatnie. Nie różni się to również w ubiorze, gdyż skóra kilkumiesięcznego jest narażona na wszelkie szkodliwe czynniki zewnętrzne, przez co trzeba ją chronić. Dlatego też skarpetki niemowlęce powinny być znacznie mniej ściskające stopę, a ich materiał musi być na tyle delikatny, że nie będzie w stanie podrażnić skóry niemowlaka. Ponadto dziecko może mieć uczulenie na niektóre tworzywa, dlatego zaleca się używanie jedynie naturalnych materiałów, by zminimalizować możliwość wystąpienia uczulenia u niemowlęcia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger