12:23

Jak sprawić, by skóra z trądzikiem pospolitym wyglądała zdrowo?Choć trądzik pospolity to bardzo powszechna choroba i dość sporo na jej temat wiadomo, to jednak wciąż wiele osób zmaga się z niedoskonałościami, które uparcie nie chcą zniknąć. Prowadzi to do częstych kompleksów, ponieważ nasza skóra nie wygląda tak, jak byśmy tego chcieli. Dlatego też warto stosować się do kilku zasad w pielęgnacji i doborze kosmetyków, które mogą pomóc w tym problemie – odpowiedni podkład do cery trądzikowej to tylko jeden z nich. 

Nawilżanie skóry przy trądziku pospolitym

Jak wiadomo, objawem towarzyszącym trądzikowi pospolitemu jest nadmierna produkcja sebum – oznacza to, że nasza cera dużo bardziej się przetłuszcza i nieestetycznie się „świeci”. To z kolei wprost znakomite środowisko do rozprzestrzeniania się bakterii i tym samym zaostrzania wszelkich zmian skórnych.

Nawilżanie to jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji cery trądzikowej. Łatwo ulec przekonaniu, że cera tłusta wcale nie potrzebuje dużego nawodnienia. Tymczasem to właśnie przesuszenie powoduje wzmożoną pracę gruczołów łojowych. Co za tym idzie, jeśli chcemy wyeliminować trądzik pospolity, nie obejdzie się bez bogatego w odżywcze składniki kremu nawilżającego, który powinien być stosowany codziennie rano i wieczorem.

Trądzik pospolity – czy wolno wyciskać pryszcze?

Absolutnie nie! Z tym nawykiem zdecydowanie trzeba walczyć. Chociaż wyciśnięcie krostki przyniesie nam chwilową ulgę i da złudne wrażenie, że dzięki temu wyprysk szybciej się zagoi i zniknie, to niestety w ten sposób przyczyniamy się do roznoszenia trądziku na inne partie twarzy. W miejscu wyciśniętego pryszcza może powstać aktywny stan zapalny, który będzie się objawiał m.in. mocnym zaczerwienieniem.

Co więcej, osoby zmagające się z trądzikiem pospolitym powinny szczególnie zwracać uwagę na higienę. Twarzy nie należy dotykać nieumytymi dłońmi, szczególnie kiedy przebywamy poza domem. Dodatkowo warto osuszać skórę po umyciu np. jednorazowym ręcznikiem papierowym, co wyeliminuje ryzyko rozniesienia bakterii do absolutnego minimum.

Jaki podkład do cery trądzikowej będzie najlepszy?

Nie da się ukryć, że to po makijaż sięgamy najczęściej, kiedy chcemy ukryć wyraźne wypryski na czole, policzkach czy nosie. Jak najbardziej stosowanie kosmetyków kolorowych może nam pomóc przy trądziku – dzięki nim będziemy czuli się pewniej, ponieważ wszelkie niedoskonałości zostaną zatuszowane.

Nie można jednak zapominać, że podobnie jak w przypadku preparatów pielęgnujących, tak i produkty do makijażu powinny być dobrej jakości i przede wszystkim posiadać określone właściwości. Podkład do cery trądzikowej nie może za bardzo wysuszać ani obciążać, dlatego też warto zwrócić uwagę, czy w jego składzie nie znajduje się alkohol. Jednocześnie starajmy się także unikać nakładania grubej warstwy, co nie będzie wyglądało naturalnie – powstanie tzw. efekt maski. Na dodatek nasza skóra może dość gwałtownie zareagować. Zdecydowanie lepiej jest rozprowadzić cienką warstwę, a krycie dobudować punktowo korektorem wszędzie tam, gdzie krostki są najbardziej widoczne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger