13:52

Dekoracje do domu – niezwykle istotny element aranżacji wnętrzDekoracje do domu to przysłowiowa wisienka na torcie. To one dopełniają wcześniej zaplanowany i przemyślany design. Które z nich należą do najpopularniejszych i jak odpowiednio dopasować detal do stylistyki wnętrza zaraz podpowiemy.

Dopasowanie dekoracji do stylu wnętrza

Modernistyczne, nowoczesne i loftowe pomieszczenia najlepiej udekorować prostymi w formie przedmiotami. Metal, szło i surowe drewno to materiały, z których powinny być wykonane dodatki do tego typ wnętrz. Geometryczne kształty oraz kolory dekoracji typu biel, czerń, szarość czy srebro będą idealne. Stylistyki boho, elektryczna czy vintage najlepiej wyglądaj z kolorowymi dekoracjami. Ciekawe printy i oryginalne formy to również cechy, którymi powinny wyróżniać się przedmioty do tych wnętrz. Kolonialne i egzotyczne domy oraz mieszkania warto ozdobić wyszukanymi detalami wykonanymi z orientalnego drewna, kości zwierząt, skóry, czy plecionych makram. Nadal popularny styl skandynawski najlepiej udekorować przedmiotami o jasnych barwach. Białe ramki na zdjęcia, lampiony w kształcie domków czy miły w dotyku szarobłękitny pled to tylko wybrane propozycje. Wnętrza w stylu glamour czy nowojorskim powinny cechować się luksusem i odrobiną przepychu. Kryształowe wazony i żyrandole, złote i srebrne ramy czy świeczniki to absolutny must have w tych wnętrzach.

Dobór kolorystyki

Kolor dekoracji do domu można dobierać dwojako. Z jednej strony mogą one być zgodne z barwą otoczenia i tworzyć z nią spójną całość. Z drugiej zaś mogą być kontrastowym detalem wybijającym się na pierwszy plan, jednak nadal spójnym stylistycznie z resztą pomieszczenia. Ilość ciekawych kolorystycznie i stylistycznie dekoracji do domu jest ogromna. Ważne jest natomiast pamiętać o złotej zasadzie im mniej, tym lepiej. Przesadzenie z mnogością ozdobnych elementów nigdy nie wygląda dobrze i wprowadza do wnętrza niepotrzebny nieład.

Najpopularniejsze dekoracje

Do najpopularniejszych dekoracji należą te, które oprósz swojej ozdobnej funkcji, mają również praktyczne zastosowanie. Pierwszym z nich nadal niesłabnącym w popularności jest zegar ścienny. Wiesza się go najczęściej w salonie lub kuchni. Współczesne zegary należą do niebywale dekoracyjnych przedmiotów, z tego też względu coraz chętniej eksponuje się je w widocznym miejscu. Kolejnym detalem goszczącym w większości naszych domów są wazony. Ich praktyczna funkcja eksponowania ciętych kwiatów nieodłącznie związana jest z estetycznym wyrazem tego przedmiotu. Do niebywale lubianych i popularnych należą również świeczki, lampiony czy kandelabry. Naturalne światło płomienia w magiczny sposób czaruje pomieszczenie. Świeczki najchętniej eksponowane są na stołach, półkach, parapetach czy blacie w łazience. Przedmiotem przechowującym i w przepiękny estetyczny sposób eksponującym nasze wspomnienia są ramki. Mieszkanie udekorowane fotografiami nabiera swoistej sielskości i przytulności. Niezwykle praktyczne lustro to coraz częściej również przedmiot używany jako element dekoracyjny, nie tylko praktyczny. Do niebywale modnych należą konstelacje luster umieszczone na dużej przestrzeni ściany w salonie. Gra odbijanego światła oraz przepiękne ozdobne ramy w niezwykły sposób czarują pomieszczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger