14:01

Sauna – jakie ma korzyści przy oczyszczaniu z toksyn?

 


Jedną z całkowicie naturalnych metod oczyszczania organizmu jest wizyta w saunie. To doskonale znane nam wszystkim specjalne pomieszczenie z wysoką temperaturą działa nie tylko relaksująco, ale ma wiele właściwości prozdrowotnych. Jest również dobrym sposobem na szybsze pozbycie się toksyn z organizmu.


Jak działa sauna?


Przez to, że w saunie panuje wysoka temperatura, naczynia krwionośne rozszerzają się. Ciepło powoduje, że razem z potem usuwane są toksyny. Podczas wizyty w saunie wydzielane potu jest znacznie wzmożone. To dobra metoda na oczyszczenie organizmu z toksyn rozpuszczalnych w wodzie. Rozszerzone pory umożliwiają łatwiejsze wydostanie się toksyn. Gorąco z łatwością pokonuje bakterie, wirusy i pasożyty. Wysoka temperatura przyspiesza także metabolizm, wydolność płuc, wrasta wtedy spalanie lipidów i węglowodanów.


Oczyszczanie organizmu a wizyta w saunie


Skóra to nasz największy organ. Przez to, że posiada tak dużą powierzchnię, wydalanie z organizmu toksyn przez skórę razem z potem jest bardzo efektywne. Nie bez powodu podczas przeziębienia tak ważne jest rozgrzanie ciała i tzw. i „wypocenie się”. Ten efekt będzie pożądany nie tylko, gdy jesteśmy przeziębieni. Saunę stosuje się również w przypadku próby detoksykacji organizmu, jako wspomożenie tzw. diet oczyszczających.


Nawadnianie organizmu po wizycie w saunie


Należy pamiętać o piciu dużych ilości wody, szczególnie jeśli korzystamy z sauny. Pocenie się sprzyja odwodnieniu, a poza tym nawadnianie organizmu sprzyja oczyszczaniu go z niepożądanych substancji. Również w przypadku, jeśli nie korzystamy z sauny, nawadnianie organizmu zalecane jest w przypadku próby oczyszczenia organizmu z toksyn.

Tak jak ze wszystkim, z sauną i specyficznymi dietami na oczyszczenie organizmu nie należy przesadzać. Najlepiej jest wcześniej skonsultować się z lekarzem rodzinnym, a w przypadku diet oczyszczających – również z dietetykiem. Naturalne sposoby oczyszczania organizmu z toksyn są jednak znacznie bezpieczniejsze niż komercyjne diety i preparaty sprzedawane jako remedium na detoks organizmu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger