15:01

Jak wybrać dobry odkurzacz?Odkurzanie to jeden z podstawowych obowiązków w domu. Z kurzem można wygrać tylko poprzez regularne usuwanie go. Więc jeśli chcesz mieć czysty dom, bez ani grama kurzu, dobry odkurzacz będzie nieodzownym elementem. Pozostaje tylko pytanie jaki odkurzacz będzie skuteczny? I czym się od siebie różnią poszczególne modele dostępne na półkach sklepowych? Odpowiedź jest prosta! Możesz sprawdzić ranking odkurzaczy, albo przeczytać nasz poradnik poniżej.

Najważniejsze parametry odkurzaczy:

Model bezrowkowy lub workowy – aspekt który najmocniej definiuje sposób korzystania z odkurzacza. Decydując się na model workowy masz zapewnioną bardziej higieniczną obsługę odkurzacza i eliminujesz ryzyko rozsypania śmieci podczas ich wyjmowania z urządzenia. Z drugiej strony musisz regularnie kupować i zmieniać worki, co generuje dodatkowe koszty. Model bezworkowy pozwala zaoszczędzić na workach, ale może być nieco mało komfortowy do obsługi przez alergików.

Ilość zasysanego powietrza na sekundę – to jest parametr, który prawdziwie powie jaka jest skuteczność danego odkurzacza. Bardzo długo istniało błędne przekonanie, że o efektywności odkurzania stanowi moc. Nic bardziej mylnego. Istniało wiele odkurzaczy o bardzo wysokiej mocy, np. 2200Watt, czy nawet 300Watt, ale siła ich ciągu była niska. Więc jedynym czynnikiem dokładnie określającym skuteczność odkurzania będzie ile litrów powietrza będzie zassane w ciągu sekundy. Im parametr ten będzie wyższy, to znaczy że siła ciągu jest wyższa, a sam odkurzacz skuteczniej zbiera zanieczyszczenia, bez przesuwania szczotką kilka razy w tym samym miejscu.

Filtr powietrza – Filtr powietrza określa ile z zassanych zanieczyszczeń zostanie zatrzymanych w odkurzaczu, a ile zostanie z powrotem wypuszczona do atmosfery – i tutaj podobnie. Im lepszy filtr, tym więcej nawet drobnych cząsteczek pozostanie w pojemniku lub worku, a wypuszczone powietrze będzie czyste. Najsłabsza filtracja to filtr piankowy. Kolejny, filtr EPA zatrzymuje do około 98% zanieczyszczeń. Natomiast zdecydowanym liderem skuteczności jest filtr HEPA, który zatrzymuje aż do 99,99% drobnych cząsteczek a nawet wirusów. Filtry te są najczęściej montowane w odkurzaczach dla alergików.

Szczotki w zestawie – ilość i rodzaj szczotek w zestawie także ma wpływ na jakość użytkowania odkurzacza. Szczelinówka, miękka parkietówka to ssawki których nie da się zastąpić, a które są konieczne aby skutecznie odkurzyć wybrany rodzaj powierzchni. To samo dotyczy turbo szczotki i elektroszczotki, które są najlepsze w zbieraniu sierści zwierząt.

Długość kabla – rozpiętość dostępnej długości kabla waha się od 5 do 15 metrów. Im dłuższy kabel, tym odkurzanie będzie wygodniejsze, bo nie musisz go często przełączać między pokojami.

Odkurzacz jest w prawie każdym domu. Można zrezygnować ze zmywarki, można obejść się bez automatycznego ekspresu do kawy, ale odkurzacza nie da się zastąpić. Dbanie o porządek za pomocą jedynie miotły i szufelki byłoby bardzo uciążliwe. Kupując dobry odkurzacz można sobie bardzo szybko ułatwić to zadanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger