10:05

Szykujemy prezent dla młodych rodziców – co wybrać?Odwieczny dylemat w chwili, gdy naszym bliskim rodzi się dziecko. Zwykle chcemy doskonale wypaść, obdarować ich (a w zasadzie dziecko) dobrym prezentem, ale gdy zaczynamy się za nim rozglądać wszystko jest zbyt banalne, zbyt proste, zbyt nijakie lub z zupełnie drugiej strony – zbyt przesadzone. Tak naprawdę zrobienie takiego prezentu jest jednak dość banalne w chwili, gdy uświadomimy sobie, że prezent powinien być przede wszystkim praktyczny dla dziecka. Wszak niemowlak nie doceni naszego gustu, nie przyda mu się też porcelanowa zastawa. Ucieszą go za to proste rzeczy, zwłaszcza takie, które są dostosowane do potrzeb i wymagań tak małych dzieci.

Odwieczny dylemat w chwili, gdy naszym bliskim rodzi się dziecko. Zwykle chcemy doskonale wypaść, obdarować ich (a w zasadzie dziecko) dobrym prezentem, ale gdy zaczynamy się za nim rozglądać wszystko jest zbyt banalne, zbyt proste, zbyt nijakie lub z zupełnie drugiej strony – zbyt przesadzone. Tak naprawdę zrobienie takiego prezentu jest jednak dość banalne w chwili, gdy uświadomimy sobie, że prezent powinien być przede wszystkim praktyczny dla dziecka. Wszak niemowlak nie doceni naszego gustu, nie przyda mu się też porcelanowa zastawa. Ucieszą go za to proste rzeczy, zwłaszcza takie, które są dostosowane do potrzeb i wymagań tak małych dzieci.

Co będzie potrzebne małemu dziecku?

Zagrajmy w skojarzenia. Małe dziecko to przede wszystkim smoczki, gryzaki, grzechotki, pluszaki (jak najmilsze w dotyku) oraz zabawki stymulujące rozwój malucha. To za wcześnie na przebijanki, układanki i klocki, ale już dla dzieci w wieku niemowlęcym w sklepach znajdziemy bez trudu zabawki rozwijające chociażby zdolności manualne.

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Zabawki i akcesoria dla dzieci powinny być przede wszystkim interesujące dla maluchów. Jeżeli do tego są przydatne, to mamy strzał w dziesiątkę. Nowy smoczek, pluszak, kocyk bambusowy to tylko niektóre z rzeczy, którymi dziecko szybko się zainteresuje. Doskonałym pomysłem mogą być również drewniana zawieszka do smoczka. Za tę drobnostkę wdzięczni będą również rodzice, którzy od tej pory nie będą tracić czasu na poszukiwanie smoczka. Ten będzie zawsze przy dziecku.

Nie oszczędzaj na dziecku – postaw na atestowane akcesoria

Wybierając rzeczy dla małego dziecka nie oszczędzaj. Tanie zabawki niewiadomego pochodzenia, akcesoria z materiałów, którymi dziecko mogłoby się zadławić lub zatruć – to tylko początek listy grzechów w przypadku wyposażania małych dzieci we wszystko to, czego na co dzień potrzebują. W wyborze warto kierować się atrestami, którymi chwali się producent, a także upewnić się czy wszystkie farby, kleje i surowce wykorzystane do produkcji danego przedmiotu są najwyższej klasy i nie zagrażają zdrowiu dziecka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger