11:58

Domowy arsenał, broń przeciwko wszawicy, warto spróbować

 


W czasie walki z wszawicą niezwykle skuteczne mogą okazać się domowe metody.
Z tego powodu warto się z nimi zapoznać i wypróbować je, jeżeli zmagamy się z taką nieprzyjemną i wstydliwą dolegliwością.

Domowy- skuteczny arsenał przeciwko wszomJak pozbyć się wszy ? – wypróbowanie domowych metod:
Kompleksowym uzupełnieniem leczenia wraz z wykorzystaniem produktów aptecznych mogą być również domowe sposoby przeciwko wszom. Przy tym należy pamiętać, że domowy metodyki skuteczny są w czasie ich regularnego stosowania, gdy nie może zostać pominięty ani jeden cykl codziennego stosowania preparatów domowych. Ponieważ regularność to gruntowna podstawa w leczeniu i zwalczaniu wszy ludzkiej.

1. Majonez-jako skuteczna broń nr 1 na wszy:
Ten niepozorny duet, czyli połączenie majonezu z octem w ich proporcji, w stosunku 2:1, jest naprawdę skuteczną mazidłem na wszawicę. Tak do przyrządzonej oto mazi, można dodatkowo dodać kilka kropli olejku eterycznego z drzewa herbacianego lub lawendowego, który jest naturalnym środkiem owadobójczym oraz skutecznie pomaga on w pozbyciu się wszy u ludzi. Dokładnie przyrządzona majonezu no bo miksturę należy dokładnie rozprowadzić na włosach oraz skórze całej głowy, z kolei po kilku godzinach od nałożenia pasty należy dokładnie umyć całą głowę pod ciepłą wodą

Uwaga!: Czynność taką należy powtarzać cyklicznie, czyli codziennie przez 7 dni.

2. Olejki eteryczne i grzebień do włosów-broń nr 2 na wszy:
Olejki wonne (eteryczne) i grzebień (nie musi być elektroniczny) to kolejna propozycja, metoda do wypróbowania. Wystarczy, że będzie gęsty i w całości wykonany z metalu. Jednak podczas wyczesywania wszy z głowy, np. dziecka lub innej osoby, należy pamiętać, aby taki grzebień nasączyć olejkami eterycznymi (można do tego użyć olejek: jaśminowy, herbaciany, lawendowy lub eukaliptusowego).

Uwaga!: Po skończonym zabiegu należy umyć grzebień w wodzie z mydłem, aby zapobiec dalszej ponownej infekcji (zakażeniu) w przyszłości.

3. Oliwa z oliwek – kolejna propozycja z domowego arsenału nr 3 przeciwko wszom:
Jednocześnie można też połączyć ze sobą-kilka kropli olejku eterycznego z Oliwą z oliwek i tak sporządzoną mieszankę wcierać, wmasowywać delikatnie wgłęb skóry głowy.
Po upływie 30 minut miksturę należy dokładnie spłukać z głowy i włosów przy użyciu ciepłej, bieżącej wody (spłukiwać stopniowo, miejsce po miejscu), Także i tutaj można i zaleca się, aby rozdzielać, czyli rozczesywać poszczególne pasma, przeczesując jeszcze wilgotne włosy.

4. Propozycja artyleria nr 4, czyli zabójczy tzw. must have- podgrzana Oliwa z oliwek:
W walce z dość przebiegłym i trudnym do zwalczenia pasożytem, jakim jest wesz ludzka, szczególnie pomoże nam też „must have”, jest ona dostępna praktycznie w każdej kuchni, to podgrzana Oliwa z oliwek. Delikatnie podgrzana Oliwa z oliwek skutecznie udusi wszelkie bytujące wszy na naszej głowie. Wystarczy, że podgrzejemy lekko oliwę, a kiedy osiągnie ona już odpowiednią temperaturę, wtedy kolistymi ruchami wcierajmy ją prosto w skórę głowy. Ponadto, na głowę swojego dziecka możemy nałożyć czepek kąpielowy.

Uwaga!: Wprawdzie najlepsze rezultaty przynosi pozostawienie preparatu na noc, kładąc się spać z czepkiem na głowie, pod którym znajdują naniesiona – przygotowana wcześniej maść. Rano wystarczy dokładnie umyć włosy dziecka ciepłą wodą oraz dokładnie wyczesać je się grzebieniem. Cały taki zabieg powinno powtarzać się go codziennie, nieprzerwanie przez trzy dni z rzędu.

5. Propozycja artyleria nr 5- odstraszacz na robale:

Stosowanie tzw. „bio- odstraszaczy” na wszy – oprócz regularnej kontroli w ramach osobistej profilaktyki jest wskazane. W tym celu można skorzystać z produktów leczniczych, które mają składniki zapobiegające wszawicy. Z reguły są one sprzedawane w formie płynów, lotionów bądź aerozoli. W ich składzie występują naturalne składniki, w tym olejki z: rozmarynu, mentolu, lawendy, które z jednej strony odstraszają wszy i pozostałe owady, a z drugiej strony zadbają o zdrowy wygląd i dobry stan zdrowotny naszych włosów.

Ważne!: W samej aromaterapii wykorzystuje się również tzw. gumki do włosów przeciwko wszom. Są to gumki przeznaczone do włosów, które dodatkowo (specjalnie w tym celu) zostały nasączone olejkami eterycznymi. Zresztą olejki te podczas kontaktu ze skórą ludzką oraz z powodu jej ciepła ulegają parowaniu. W ten oto sposób tworzą one – niewidzialną strefę ochronną wokół głowy ich użytkownika/ użytkowniczki. Należy pamiętać o jednym, gumek tych nie należy moczyć.

Krótkie podsumowanie całości:

Należy próbować wszelkich dostępnych metod, aby jak najszybciej pokonać to schorzenie, które bez wątpienia jest przykre i do niczego niepotrzebne. Tym bardziej należy podejmować wszelkie kroki dostępne na rynku- w aptekach i domach oraz w ośrodkach leczniczych. Ponieważ atakują cię nas wszy, mogą roznosić inne choroby zakaźne typu tyfus, czy np. drug powrotny oraz wiele innych groźnych niebezpiecznych chorób dla zdrowia i życia człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger