19:18

Na co zwracać uwagę przy zakupie ubranek dla niemowlaka?


Wystarczy tylko zatrzymać się przy sklepowej witrynie czy wejść na stronę internetową sklepu z dziecięcymi ubrankami, by poddać się urokowi dziecięcych, kolorowych i słodkich ubranek. Trzeba jednak zachować zdrowy rozsądek i wybierać mądrze. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubranek dla niemowlęcia?

Najlepszy materiał dla ubranek

Jedną z najważniejszych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy zakupie ubranek dla dzieci i niemowląt jest materiał, z jakiego są stworzone. Najlepszym wyborem jest 100% bawełna bądź bawełna z jak najmniejszą ilością sztucznych domieszek. Pozwala ona skórze oddychać, zapewnia idealną cyrkulację powietrza. Podobnie działa także przędza bambusowa i bawełna organiczna. Chodzi o to, by skóra niemowlęcia mogła swobodnie oddychać, by była bezpieczna i wolna od wszelkich odparzeń, przegrzania czy przepocenia.

Wygodne zapięcie

Jeżeli ubranka posiadają zapinane napy, należy zwrócić uwagę na to, by były one bezniklowe. W przeciwnym razie występuje ryzyko reakcji alergicznych, wysypek i podrażnień. Zawsze warto zapytać sprzedawcę, by rozwiać wątpliwości. Podobnie sprawa ma się z nadrukami. Nie mogą się kruszyć, kleić czy odpadać od ubranka. To niebezpieczne dla dziecka! Jeśli wybieramy ubranka z nadrukami, stawiajmy na nadruki wodne.

Jakość i kraj pochodzenia

Niezwykle istotne przy zakupie ubranek dla niemowlęcia jest zwrócenie uwagi na kraj pochodzenia ubrania. Jeśli zostało ono stworzone w jakimkolwiek kraju należącym do Europy, mamy pewność, że przed dopuszczeniem do sprzedaży, uzyskało ono certyfikat jakości. Jeśli natomiast ubranie pochodzi np. z Azji, nie mamy pewności, czy stworzone zostało zgodnie z normami i czy naprawdę jest bezpieczne dla skóry maluszka.
Warto kupować w sprawdzonych sklepach dla niemowląt które posiadają ubranka niemowlęce wyłącznie polskich producentów. Takim sklepem jest abc-bobasa.pl.

Dodatki

Kupując ubranka dla niemowlęcia, należy zwrócić baczną uwagę na wszelkie koraliki, guziczki i aplikacje, które mogą odpaść, powodując ryzyko połknięcia i zadławienia się przez dziecko. Oczywiście, ubranka mogą mieć aplikacje i ozdoby, muszą jednak być tak przymocowane, by być w pełni bezpiecznymi dla zdrowia i życia maleństwa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger