11:44

Zasady dotyczące ubierania niemowlaka i małego dziecka wiosną


Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, jednak pod pewnymi względami bywa trudna i nieprzewidywalna. Mowa tutaj o szybko zmieniającej się aurze, sporych różnicach w temperaturze powietrza pomiędzy godzinami porannymi a popołudniowymi. Wszystko to może czasami prowadzić do trudności w skompletowaniu odpowiedniego zestawu ubrań na przykład dla małego dziecka. Szczególnie nowi rodzice wciąż jeszcze tak niepewni w swojej roli, chętnie skorzystają z podpowiedzi dotyczących tego, jakie ubranka dla dzieci będą odpowiednie na wczesną i późniejszą wiosnę.

Ubieranie niemowląt w sposób odpowiedni do warunków atmosferycznychJeden z podstawowych błędów popełnianych przez rodziców małych dzieci to ten związany z zakładaniem maluszkom zbyt ciepłych ubrań, które w ogóle nie są adekwatne do warunków atmosferycznych. Tutaj bardzo często pokutują jeszcze przekonania przekazywane przez matki i babcie. Dotyczą one między innymi tego, aby dziecko zawsze było ubrane bardzo ciepło, bo wczesną wiosną może zostać na przykład przewiane, co zakończy się przeziębieniem. Tymczasem pediatrzy podkreślają, że dzieci nie należy ubierać zbyt ciepło. Jeżeli dorosły odczuwa komfort termiczny w lekkim ubraniu, najprawdopodobniej taki sam komfort będzie odczuwało dziecko. Zakładanie zbyt ciepłych ubrań może natomiast prowadzić do przegrzania się, dziecko wtedy mocno się poci, przez co rzeczywiście może odczuwać chłód, szczególnie w wietrzne dni. Pierwsza podstawowa zasada dotyczy zatem tego, by nie zakładać zbyt ciepłych ubrań w ciepłe dni. Najlepiej maluchowi stworzyć stylizację na tak zwaną cebulkę. Wtedy z łatwością będzie można zdjąć wierzchnią warstwę, na przykład podczas spędzania czasu w miejscu mocno wyeksponowanym na słońce.

Tkaniny najlepsze dla maluchaStylizacje dostosowane do warunków atmosferycznych, najlepiej na cebulkę, wygodne do zdjęcia na przykład wtedy gdy maluch wciąż nosi pieluchę, to najlepsza opcja. Wybierając się z małym dzieckiem na spacer, warto zakładać mu spodnie ogrodniczki rozpinane w kroku, bo wtedy dużo łatwiej jest zmienić dziecku pieluszkę bez zbytniego obnażania go na świeżym powietrzu. Poza tym właśnie takie ubrania jak ogrodniczki czy jednoczęściowe kombinezony doskonale chronią też nerki i plecy. Jeżeli chodzi o stroje wiosenne i letnie, to bardzo dużą uwagę należy zwrócić na tkaniny, z których zostały one uszyte. Warto wybierać te naturalne, takie jak na przykład bawełna oraz len, bo są przewiewne i pozwalają skórze oddychać. Dziecko odczuwa w nich komfort termiczny tak naprawdę bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz.
https://kochanyurwis.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger