17:50

Jak wybrać fotelik samochodowy dla rocznego dziecka?


Jak wybrać fotelik samochodowy dla rocznego dziecka?


Dzieci bardzo szybko rosną i już w okolicach pierwszych urodzin rodzice zaczynają szukać fotelika samochodowego dla rocznego dziecka. Nie wiesz, jaki wybrać fotelik samochodowy dla rocznego dziecka, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Podpowiadamy jak wybrać bezpieczny i komfortowy fotelik samochodowy dla twojego dziecka.

Jak rozpoznać, że dziecko już wyrosło z fotelika samochodowego 0-13 kg?


Fotelik samochodowy 0-13 kg jest za mały, kiedy główka dziecka znajduje się na krawędzi górnej części fotelika lub co gorsza wystaje poza fotelik. Pamiętajmy, że głowa dziecka jest chroniona tylko wówczas kiedy znajduje się wewnątrz fotelika samochodowego. Kolejną oznaką, że pora wymienić fotelik na nowy jest za krótka uprząż bezpieczeństwa. Nie należy jednak przejmować się wystającymi poza fotelik nóżkami, które mogą wystawać z fotelika.
Kiedy wiesz, że dziecko wyrosło z pierwszego fotelika, pora na zakup nowego, jest to doskonały czas na rozpoczęcie poszukiwań. Nie wiesz jak wybrać fotelik dla rocznego dziecka, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jak najłatwiej wybrać fotelik samochodowy dla rocznego dziecka?


Fotelik samochodowy powinien być bezpieczny, komfortowy dla dziecka i pasować do kanapy samochodowej. Najłatwiej dobierzesz fotelik samochodowy, przymierzając najpierw dziecko do fotelika, a potem fotelik do kanapy samochodowej. Wybierz fotelik, który posiada niezbędne systemy bezpieczeństwa, jest wygodny dla dziecka i pasuje do twojego auta. Nie każdy fotelik dla rocznego dziecka pasuje do wszystkich modeli samochodów. Wybierając fotelik w sklepie stacjonarnym, możesz poprosić sprzedawcę o pomoc. W dobrych internetowych sklepach dziecięcyh jak np. boboking.pl obsługa doradzi jaki fotelik wybrać dla dziecka.

Fotelik dla rocznego dziecka z bazą czy bez?


Jeśli dotychczas korzystałaś z bazy do pierwszego fotelika, warto poszukać następnego fotelika z zakresu 0-18 kg lub 9-18 kg, który będzie kompatybilny z twoją bazą. Niektórzy producenci fotelików samochodowych ułatwiają wybór fotelika z zakresu 0-18 lub 9-18 kg, produkując dedykowane zestawy np. jedna baza z dwoma fotelikami, można również kupić bazę plus pierwszy fotelik, a potem dokupić następny z zakresu 0-18 kg lub 9-18 kg. Rodzice, którzy wybrali taki zestaw z kołyską samochodową, nie muszą się martwić, jaki kupić fotelik samochodowy dla rocznego dziecka, ponieważ sprawa jest jasna. Foteliki montowane na bazie są bardziej stabilne i rodzice rzadziej popełniają błędy podczas montażu fotelika w aucie.
Trzy rodzaje fotelików samochodowych dla rocznego dziecka-jaki wybrać
Obecnie na rynku są dostępne trzy rodzaje fotelików samochodowych dla rocznego dziecka:
  • Foteliki RWF, czyli foteliki samochodowe montowane tyłem do kierunku jazdy. Część fotelików samochodowych z grupy wagowej 0-18 i 9-18 kg to modele RWF.
  • Foteliki montowane przodem do kierunku jazdy
  • Foteliki, które można montować tyłem do kierunku jazdy dla młodszych dzieci i przodem dla starszych dzieci.
Najbezpieczniejszy i najlepszy fotelik dla rocznego dziecka to model RWF. Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy wykorzystują ogromną siłę, jaka powstaje wewnątrz auta podczas wypadku, wpychając dziecko do fotelika, czyli jedynego bezpiecznego miejsca. Większość fotelików RWF jest montowana na bazie, która jest przypinana na systemie ISOFIX do ramy pojazdu, dodatkowo bazy posiadają nogę mocującą, która stabilizuje fotelik, niektóre bazy są mocowane na pasach kotwiczących.


Bazy do fotelików RWF często umożliwiają obracanie fotelika. Funkcja ta ułatwia wsadzanie dziecka do fotelika i wygodne zapinanie uprzęży bezpieczeństwa.
Jeśli często podróżujecie z dzieckiem, warto dokupić kilka praktycznych akcesoriów.
  • Mata antypotowa na lato dla dziecka, która zapobiega poceniu i odparzeniom na delikatnej skórze dziecka
  • Mata ochronna pod fotelik, która zapobiega zniszczeniu tapicerki,
  • Mata chroniąca przedni fotel przed zabrudzeniem, którą docenisz jesienią i zima
  • Dodatkowe lusterko do fotelików RWF umożliwiające obserwację dziecka w lusterku wstecznym.
Znalazłaś już odpowiedni fotelik samochodowy dla swojego rocznego dziecka? Zapraszamy na zakupy, większość fotelików jest dostępna od ręki, a nasi eksperci wykonają darmowy montaż fotelika w twoim aucie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger