14:16

Zabawki dla dziecka - na co zwrócić uwagę?

Nadchodzący okres, zbliżające się święta, to czas, kiedy zaczynamy kupować prezenty. Najczęściej obdarowujemy dzieci, kupujemy dla nich głównie zabawki.
Mamy ogromny wybór, dla każdego dziecka znajdzie się coś, co sprawi mu przyjemność i wywoła uśmiech na jego twarzy.

Zabawki możemy podzielić na różne typy, między innymi:

Zabawki drewniane dla dzieci - bardzo modne i popularne w ostatnim czasie. Można wśród nich znaleźć klocki, różnorakie pojazdy, drewniane lalki, mebelki, domki czy wózki. Często wykonane są w 100% z naturalnego drewna, a do ich malowania używa się naturalnych wosków i farb. Zabawki takie są bardzo wytrzymałe, mogą przetrwać wiele lat w pierwotnym stanie. Często są to małe dzieła sztuki, ręcznie wykonane.

Zabawki edukacyjne dla dzieci - tutaj mamy ogromny wybór. Możemy wybrać coś dla niemowlaka oraz dziecka w wieku szkolnym. Zabawki edukacyjne dla dzieci wspierają rozwój, rozwijają kreatywność i wyobraźnie, uczą przez zabawę. Mają pobudzać zmysły dziecka do pracy, pomagać ćwiczyć mięśnie, a przede wszystkim budzić zainteresowanie. Zabawki edukacyjne dla dzieci to np. plastikowe narzędzia i naczynia kuchenne, układanki i książeczki, kredki, mazaki. Są to również maty dla maluchów, laptopy i tablice dla starszych dzieci, instrumenty muzyczne, interaktywne mapy czy mini roboty.

Zabawki ekologiczne dla dzieci- są to zabawki wykonane z naturalnych, ekologicznych produktów, takich jak drewno, naturalne tkaniny. Są to między innymi drewniane zabawki, takie jak klocki, puzzle z drewna czy gry edukacyjne dla najmłodszych. Wśród ekologicznych zabawek są również takie o charakterze edukacyjnym, zapewniających dzieciom spokojną i bezpieczną zabawę. Zabawki ekologiczne dla dzieci pozytywnie wpływają na rozwój psychoruchowy, drewniane zabawki, takie jak jeździki, wózki czy domki dla lalek, poprawiają także zdolności manualne i wspierają spostrzegawczość oraz kreatywność u najmłodszych. Konstrukcje drewnianych zabawek pobudzają wyobraźnię, a jednocześnie wypływają na analityczne myślenie dzieci. Zabawki ekologiczne muszą spełniają najwyższe normy jakości i bezpieczeństwa.

Zabawki ekologiczne dla niemowląt- to osobna kategoria zabawek ekologicznych. Można wśród nich znaleźć drewniane grzechotki, drewniane gryzaki, ale także drewniane karuzele, zawieszki do łóżeczka czy wózka. W sklepach są drewniane stojaki edukacyjne i które są często pierwszą ekologiczną zabawką niemowlaka.

Drewniane klocki magnetyczne - to nowość, która ostatnio pojawiła się w naszych sklepach. Doskonale rozwijają wyobraźnie i zdolności motoryczne dzieci w każdym wieku. Klocki takie genialnie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, ćwiczą zdolności manualne, motorykę małą, koncentrację, koordynację ręka-oko, uczą relacji przestrzennych. Drewniane klocki magnetyczne mają wielką zaletę - w przeciwieństwie do zwykłych klocków drewnianych nie przewracają się, można z nich budować wielkie wieże i inne konstrukcje.

Pomoce montessori - to zabawki, które opierają się na zasadach metody Montessori. Istotą tego podejścia jest założenie, że każde z dzieci rozwija się w swoisty, indywidualny sposób, który należy wspomagać odpowiednio dobranymi zabawkami i pomocami edukacyjnymi. Pozwalają one na łagodny, ale jednocześnie prężny rozwój każdego dziecka i niwelowanie określonych zaburzeń. Za ich pomocą można w całkowitym komforcie prowadzić terapię, jaką jest metoda Montessori. Wśród pomocy montessori największą popularnością cieszą się wszystkim zabawki drewniane, które wymagają nie tylko kreatywnego myślenia i zaangażowania, ale są również ciekawą opcją na zapewnienie rozrywki i nauki poprzez zabawę. Pomoce Montessori cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko rodziców, ale także pedagogów i terapeutów.

Matematyka montessori- to zabawki, które w prosty sposób, poprze zabawę, uczą matematyki. Pomoce matematyczne Montessori powinny być drewniane, estetyczne, dobrej jakości oraz wykonane w odpowiednich kolorach - kolory w matematyce Montessori mają swoje znaczenie, na różnych etapach nauki należy używać tych samych kolorów do oznaczenia np. jedności, dziesiątek itp. Przykłady takich zabawek to np. rożnego rodzaju kostki, tabliczki, liczydła. Są popularne w przedszkolach, szkołach oraz placówkach terapeutycznych.

Gruchotki - to zabawki na najmłodszych dzieci, niemowląt. Są to rożnego rodzaju grzechotki, wykonane często z ekologicznych materiałów. To jedne z pierwszych zabawek naszych dzieci. Mają za cel rozbudzić rozwój dziecka, sprowokować go do wykonywania określonych ruchów np. poniesienia główki czy przekręcenia się na bok. Gruchotki uczą dziecko chwytać przedmioty, przerzucać je czy przekładać.

Jak widać, wybór zabawek jest naprawdę ogromny. Każdy może wybrać coś dla siebie, zależnie od upodobań oraz zasobności portfela.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger