11:41

Jak zachwować porządek, posiadając zwierzęta?


Dywany niewątpliwie są piękną ozdobą domu. Ponadto pełnią też funkcje praktyczne, np. odcinają stopy od zimnej podłogi- zwłaszcza zimą. Są też jednak minusy- czyszczenie. O ile z okruszkami nie ma większego problemu, to już sierść zwierząt to trochę gorsza sprawa… Jak czyścić dywany, gdy w domu mamy zwierzęta?

  • Systematyczność. Systematyczność to podstawa. Na bieżąco sprzątajmy po zwierzakach. Regularnie opróżniajmy kuwetę, zmieniajmy żwirek nie dopuszczając do tego, by rozniósł się po mieszkaniu i jednocześnie nie porysował paneli.
  • Akcesoria dla zwierząt. Na rynku mamy mnóstwo akcesoriów, które ułatwiają utrzymanie czystości- np. podkładki pod miski, które warto zainwestować. Zminimalizuje to np. ryzuko wylania wody i zrobienia się zacieku na podłodze.
  • Dbajmy o czystość pupila- regularnie go myjmy, czeszmy, obcinajmy paznokcie. Warto zainwestować w odpowiednie suplementy diety, które mogą zminimalizować wypadanie sierści.
  • W miarę możliwości zrezygnujmy z dywanów. Co jednak, jeśli nie chcemy? Mam w domu kundelka, labradora i jeszcze kota. Wszyscy uwielbiają warunki domowe i godzinami wylegują się na moich dywanach. Zwierzaki maja komfort, a ja? Sierść, którą bardzo trudno usunąć, bo nawet trzepanie dywanów nie pomaga. Sytuację oczywiście utrudnia fakt, że są to głównie dywany shaggy, które i tak ciężko współpracują z odkurzaczem.

Jeśli chodzi o sam odkurzacz, to z racji posiadania i dzieci i zwierząt używany jest na codzień. Co za tym idzie szybciej napełniają się worki. Do tej pory używałam zwykłych, papierowych, jednak miały wiele wad- potrafiły się dziurawić, nie utrzymywały pyłów, które często osiadały na filtrze odkurzacza. Trafiłam  na syntetyczne worki doodkurzaczy WORWO, które są nie tylko wytrzymałe, ale też nie przepuszczają alergenów. Zwiększają moc ssania i mają o 29% większą filtrację od zwykłych worków. Co ciekawe- niedawno wyszła nowa linia worków WORWO anti odour, które dodatkowo nie przepuszczają zapachów! Przy zwierzakach, to jest świetna sprawa! Posiadanie zwierząt bywa uciążliwe, jednak musimy pamiętać, że to tak samo równoprawni domownicy, jak my. Zwierzaki są częścią naszej rodziny, a to, ile będziemy mieć przy nich pracy czy sprzątania zależy od tego, w jaki sposób o nie dbamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger