13:49

Jaka lampka na biurko dziecka?

Pokój pierwszoklasisty a także każdego ucznia, to miejsce, gdzie spędza on mnóstwo czasu. Bawi się, odrabia lekcje, czyta... Musimy zadbać by wszystkie te aktywności odbywały się przy dobrym, adekwatnym do sytuacji oświetleniu. Jakie lampki do pokoju dziecka się sprawdzą?

Podstawowa rzecz to dobre oświetlenie podczas odrabiania lekcji. Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko miało nadwyrężać wzrok pisząc zadanie przy niedostatecznym świetle. Dlatego też lampka biurkowa to podstawa. Tylko jaką wybrać? Na co zwrócić uwagę?

  • Przede wszystkim na jakość światła. My mamy lampkę biurkową LED marki POLUX. Jest to lampka dająca mocne światło, jednocześnie pobierając tylko 3,3 W energii.
  • Kolejny aspektem jest rodzaj oświetlenia... Żarówka tradycyjna? Świetlówka? A może nowoczesny LED? Tylko LED! Dlaczego? W czym jest lepsze od światła dającego przez zwykłe żarówki? Przede wszystkim tym, że pobiera o wiele, wiele mniej energii, jednocześnie świecąc równie mocno. Ponadto światło, które daje lampa LED jest bardziej przyjazne oczom, wydłużona jest też ich żywotność. Jeśli chodzi o lampkę biurkową dla dziecka wielkim plusem lampek LED jest to, że się nie nagrzewają, więc nie ma obawy, że maluch się poparzy! Ja niejednokrotnie, już będąc nastolatką, a nawet na studiach poparzyłam się gorącą żarówką. ..
  • Ważna jest też temperatura barwowa lampki, która wyrażana jest w stopniach K. Najlepsza jest ta w przedziale od 3000 do 4000 K. Nasza ma 3000 K i jest odpowiednia.
  • Kolejną ważnym aspektem lampki biurkowej jest jej regulowana wysokość i kąt nachylenia światła.
https://leddo.pl/lampka-biurkowa-led-london-3-3w-180lm-3000k-zielona-polux.htmlWarto pamiętać, by prawidłowo ustawić lampkę na biurku- u dziecka praworęcznego- po prawej stronie, u leworęcznego- po lewej.

Jak już mowa o oświetleniu, to przy okazji polecę Wam genialną żarówkę PHILIPS CorePro LEDspot MV R80. Żarówka daje słabe światło, dlatego też u nas się sprawdza przy wieczornym czytaniu bajek. Daje prawdziwe, białe światło i zapewnia skupiony strumień świetlny. Temperatura barwowa wynosi 2700 K. Żarówka ma regulowaną jasność, więc, gdy już poczytamy bajki, dzieci zasną możemy ją lekko rozjaśnić, by powkładać pranie do komody, bądź przyciemnić.
https://leddo.pl/zarowka-led-reflektor-r80-e27-3-7w-60w-370lm-philips.html
Żarówka i lampka pochodzą ze sklepu LEDDO.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger