12:07

L. Hellmann "Opowieści o małej jabłonce"

Trzech chłopców bawiło się w ogrodzie. Jeden z nich chrupał piękne, czerwone jabłko. Gdy pobiegli nad jezioro, przeszkadzało mu w biegu, więc wyrzucił ogryzek na łąkę... Z ogryzka wypadło nasionko, które wkrótce zaczęło kiełkować... Z małej pestki zaczęła rosnąć piękna jabłonka. I tak to wszystko się zaczęło...


Książeczki Ludwiga Hellmanna „Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło” oraz „Opowieści o małej jabłonce. Jak drzewko stało się drzewem” to piękna, niesamowicie ciepła opowieść o dorastaniu. Mała jabłonka cieszy się każdą chwilą, kocha świat, którą ją otacza, uznając go za piękny. 
 

W pierwszej części opowieści- „Opowieści o małej jabłonce. Jak wszystko się zaczęło” poznajemy historię jabłonki od małego nasionka. Jesteśmy świadkami każdego etapu jej wzrostu, któremu towarzyszą klon i krzew dzikiej róży- mądrzy i doświadczeni przyjaciele jabłonki, którzy służą radą i pomocą. Poznajemy też jeża Węszynoska, kosy Piórka i Żółtodzioba oraz Aksamitną Łapkę- kotka. Wszyscy pokazują jabłonce, że życie nie zawsze bywa piękne i szczęśliwe- czasem też pojawiają się troski i zmartwienia. Nie wszyscy też zasługują na zaufanie.
Książeczka składa się z 27 krótkich opowiastek.


Opowieści o małej jabłonce. Jak drzewko stało się drzewem” to kolejna część historii jabłonki. Mimo, że już z małego drzewka wyrosło dorodne drzewo, to dla swych przyjaciół- klonu i krzewu dzikiej róży- nadal pozostaje małą jabłonką. Tymczasem życie przygotowało dla niej nową porcję wrażeń. Wciąż towarzyszą jej Węszynosek, Piórko, Żółtodziób, Aksamitna Łapka, a także zajączek Kicek i wiewiórka Puszelina. Nad jabłonką krąży widmo samotności. Przyjaciele postanawiają jej w tym pomóc... Tylko czy taka pomoc, za plecami małej jabłonki, jej się spodoba?


„Opowieści o małej jabłonce” to piękna historia, która jakże odzwierciedla ludzki los... Rodzimy się, rośniemy. Poznajemy świat, doceniamy jego piękno... Potem dorastamy i czasem gorzkniejemy... Ważne jest, byśmy mieli obok siebie ludzi, którzy nas dobrze pokierują, a także przyjaciół. Dzięki przyjaciołom mała jabłonka nie czuła się samotna na łące. Perypetie małej jabłonki pokazują nam jak ważna w życiu jest przyjaźń, zaufanie i wzajemna pomoc.
Piękne ilustracje Justyny Hołubowskiej- Chrząszczak sprawiają, że naprawdę z przyjemnością sięgamy po książki. 

Książki wydane zostały przez Wydawnictwo Skrzat, któremu dziękuję za egzemplarze recenzyjne.

https://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=start

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger