16:41

Jak zorganizować wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne to zdecydowanie najprzyjemniejszy aspekt chodzenia do szkoły. Wciąż jeszcze z dzieciństwa pamiętam tą radość, podniecenie przed wyprawą, choć przyznam Wam się, że wiele tych wycieczek nie było. Do dziś mi znajomi wypominają, jak pojechaliśmy nad Solinę i zamiast zwiedzać zabytki, chciałam zwiedzać stragany z pamiątkami... Miałam 4 lata i ponoć tak upierdliwa byłam, że jedna z mam poradziła mojej, żeby mnie za stragany wzięła i wybiła dupsko :D

 


Wbrew pozorom organizacja wycieczki szkolnej nie jest wielkim przedsięwzięciem. Wiem, bo miałam już okazję organizować. Faktem jest, że stres jest wielki, ale radość i zadowolenie dzieci po stokroć to wynagradza.

Od czego zacząć organizację wycieczki szkolnej? Przede wszystkim od wyboru celu podróży. Z racji mojego miejsca zamieszkania poradzę Wam trzy miejsca warte zwiedzenia w jakże pięknych Bieszczadach.Tych miejsc w tej okolicy jest co najmniej 30!


Przede wszystkim Solina i jakże piękny Sanok. Obowiązkowe jest zwiedzenie nie tyle straganów z pamiątkami, co urokliwego Skansenu w Sanoku najcenniejsze obiekty architektury drewnianej.
Wart uwagi jest też Zamek w Sanoku. A gdy odwiedzimy już Park Etnograficzny Muzeum Budownictwa Ludowego i inne zabytki prawdziwą atrakcją będzie przejazd statkiem po Solinie.

Warto też zabrać dzieciaki do Chatki Puchatka, czyli najwyżej położonego schroniska w Bieszczadach. Mimo, że schronisko zostało zamknięte, to warto ruszyć trasą Połoniny Wetlińskiej, by się dotlenić i nabrać kondycji, a także zobaczyć to jakże legendarne schronisko.

Ciekawą atrakcją dla dzieci będzie zapewne Bieszczadzka Kolejka Leśna. Ty pokładzie kolejki wąskotorowej możemy podziwiać piękne, bieszczadzkie widoki.

Gdy już wybierzemy miejsce należy skontaktować się z zarządcami- przeważnie potrzebne są rezerwacje. Trzeba też zorientować się w kosztach wejścia na dany teren czy skorzystania z usługi. Przeważnie na taką wyprawę prowadzona jest zbiórka wśród rodziców, a cóż- nie każdego stać na wysokie koszty, więc powinniśmy zadbać o to, by były to fajne, ale i tanie wycieczki szkolne. W tym kroku powinniśmy już mniej więcej wiedzieć, ilu uczestników będzie liczyć wycieczka szkolna.

Kolejnym krokiem jest wynajem autokaru. Z racji tego, że podróżują dzieci ważną kwestią jest zadbanie o to, czy pojazd ma wszelkie badania techniczne ważne, czy jest sprawny. Nie zaszkodzi wezwanie patrolu policji tuż przed wyjazdem, celem sprawdzenia wszelkich kwestii technicznych, jaki stanu trzeźwości kierowcy.

Jedzenie. Cóż, dzieci szybko głodnieją a jako organizatorzy powinniśmy zadbać o przynajmniej jeden posiłek ciepły. Osobiście polecam wcześniejszą rezerwację miejsc w restauracji a także wgląd w menu lokalu i wcześniejsze wybranie dań. Bardzo ułatwi to przebieg wycieczki. W grudniu organizowałam wycieczkę do Fabryki Baniek w Rzeszowie i 2 tygodnie przed terminem zarezerwowałam w Mc Donald's zestawy Happy Meal dla dzieci. Owszem, było trochę zamieszania, bo musiałam wcześniej zebrać od dzieci informacje, z czego ma się ów zestaw składać, potem wysłałam listę mailem do managera, ale gdy przyszliśmy do restauracji ominął nas żmudny proces zamawiania. Umówiłam się też na konkretną godzinę, więc zestawy te przygotowane zostały wcześniej. Jako, że byliśmy trochę wcześniej to około pół godziny czekaliśmy na realizację zamówień, jednak i tak poszło sprawnie i bez komplikacji.

Warto też zaplanować orientacyjną godzinę powrotu. I tyle. Tak! Wbrew pozorom wycieczki szkolne nie są trudne w organizacji, wystarczy tylko chcieć. Oczywiście, jeśli ktoś chce organizować zagraniczne wycieczki szkolne to musi liczyć się z tym, że jest to bardziej skomplikowane.Wówczas najlepiej skorzystać z zaufanego biura podróży, które pomoże nam w sprawach organizacyjnych. Biura takie mają wprawę w organizacji zagranicznych wojaży, zatem na pewno otrzymamy niezbędną pomoc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger