19:27

Rola klocków w rozwoju dziecka.

Wypełnienie czasu trzem chłopcom to czasem nie lada wyzwanie... Kolorowanki, pisanie, zabawy kreatywne, zabawki czasem są nudne, czasem dziecko potrzebuje czegoś nowego, czegoś... czadowego! Jak ciekawie i kreatywnie spędzić popołudnie z dzieckiem, nie ważne czy ma lat 4 czy 8? O tym w dzisiejszym wpisie.


Lego, klocki, które kochają, kochały i kochać będą miliardy dzieci na całym świecie. Zapewne twórcy w czasie produkcji dorzucają do zabawek szczyptę magii, która tak przyciąga dzieci. A może to po prostu dobra jakość i mnóstwo inspiracji do zabawy? Dziecko staje się konstruktorem, który buduje, a wszystko co wyjdzie spod jego ręki jest tylko jego inwencją i pomysłem.

Czy klocki są dobrą zabawką dla dzieci? Oczywiście! Przede wszystkim rozwijają kreatywność, motorykę i dają 124435456 inspiracji do zabawy. Moi chłopcy, mimo dziesiątek zabawek- aut, nerfów czy torów, najczęściej bawią się klockami. Budują garaże, auta, bronie.... I to jest fajna sprawa, bo bawiąc się- myślą, nie jeżdżą bezmyślnie autami po dywanie, tylko wkładają w zabawę koncentracje, logiczne myślenie, spostrzegawczość, skupiają się... Jeśli klocki to nie wiem, czy wiecie, ale badania naukowe wspiera rozwój funkcji poznawczych dziecka, zwłaszcza rozwój mowy. Ponadto liczna grupa różnorakich wzorów, kolorów i kształtów klocków sprawia, że dziecko musi wykazać się nie lada pomysłowością! Wiele rodziców skarży się na często gubiące się klocki, czy też wbijające się bryły w stopy

Ciekawe propozycje ma Wydawnictwo AMEET. LEGO®. Zbuduj swoją przygodę to gratka dla każdego miłośnika lego. Zestaw składa się z małego zestawu klocków oraz książki, z pomysłami na ponad 50 konstrukcji. Dzięki dołączonym klockom należy zbudować figurę bądź pojazd i przeżyć niesamowitą przygodę.

Mamy do wyboru spośród trzech zestawów:
LEGO®. Zbuduj swoją przygodę. Zestaw składa się z klocków, dzięki którym dziecko zbuduje wóz strażacki i figurkę strażaka.LEGO® Star Wars™. Zbuduj swoją przygodę. Tu z kolei znajdziemy konstrukcję myśliwca Y- WING i figurkę pilota Rebelii.LEGO® Ninjago®. Zbuduj swoją przygodę.. Zestaw składa się mecha Ninja oraz minifigurki Lloyda.
Każdy zestaw zawiera również pięknie wydaną książeczkę w twardej oprawie, dzięki której krok po kroku złożymy daną postać bądź pojazd, a także zaproponuje nam ponad 50 inspiracji na konstrukcje z klocków Lego. Zestawy są przeznaczone dla dzieci od lat 6, jednak mój czteroletni Jan, z moją pomocą również z powodzeniem składał konstrukcje. Jest to świetna pozycja dla chłopców- niby Lego, a jednak coś ciekawszego, pokazujące nowe możliwości do zabawy.
Książki z konstrukcjami, poza propozycjami na budowle zawierają też mnóstwo informacji, które zaciekawią niejednego fana LEGO. Jest też mnóstwo pięknych ilustracji i fotografii.

Książka i klocki opakowane są w estetyczne pudełko, tworząc razem spójną całość- u mnie zestawy doskonale sprawdziły się, jako prezent pod choinkę, dlatego jeśli macie problem z doborem prezentu na urodziny, imieniny, gwiazdkę czy bez okazji- to jest naprawdę świetna pozycja, która zaciekawi każdego, naprawdę każdego.

Zestawy LEGO® „Zbuduj swoją przygodę” doskonale rozwijają percepcję wzrokową, rozwijają spostrzegawczość, koncentrację, myślenia, ćwiczą skupienie, rozwijają wyobraźnie, bawią i uczą jednocześnie. Ponadto wspierają zainteresowania dziecka. Zalet zestawów jest mnóstwo, wad nie ma wcale. A ponadto to coś nowego, spoza wszędobylskich trendów i mód...

Moi chłopcy są zachwyceni, Twoi- też na pewno będą.Wydawnictwo AMEET słynie z tego, że swoje publikacje dostosowuje do bajek/filmów, które kochają dzieci. Razem ze swoimi ulubionymi bohaterami dzieci uczą się nowych rzeczy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger