14:30

Czy- ta- MY!

Powoli wchodzimy z Marcinem na wyższy level czytania i zaczynam szukać książek przystosowanych do jego poziomu i umiejętności. Na co zwracam uwagę?
Przede wszystkim na wielkość czcionki- początkującemu czytelnikowi jest o wiele łatwiej czytać treści napisane większymi literami.
Ponadto stawiam na minimalizm treści. Czytanka nie może być za długa, żeby dziecko nie znudziło się i nie zmęczyło- zbyt szybko. Wierzcie mi, że nic bardziej go nie zniechęca niż zmęczenie!Naprzeciw oczekiwaniom moim i zapewne większości rodziców wyszło wydawnictwo EGMONT, które stworzyło serię książek „Czytam sobie”. Seria składa się z trzech poziomów:
  1. Składam słowa.
  2. Składam zdania (nasz poziom).
  3. Połykam strony.


Książki z serii „Czytam sobie”, poziom 2, zawierają i dużą czcionkę i odpowiednią długość tekstu- 800- 900 wyrazów. Ponadto zdania są dłuższe, również złożone, zawierające 23 podstawowe głoski oraz „h”. Zawierają też ćwiczenia, wspomagające sylabizowanie. Książeczka wzbogacona jest w ilustracje, adekwatne do treści. Numery stron pozwalają na śledzenie przez dziecko swoich postępów, a ramki do ćwiczenia sylabicznego utrwalają tą umiejętność.Na próbę nabyliśmy książeczkę „Baba Jaga w Ameryce” Zbigniewa Dmitrocy. Opowieść jest o Babie Jadze, która wybrała się do Ameryki. Broń Boże nie jest strasznie! Wręcz przeciwnie- treść jest miła i przyjemna, miejscami dość zabawna.Na końcu książeczki jest dyplom dla dziecka. Uważam to za szalenie motywujące. Znam moje dziecko i wiem, że jak czeka na niego nagroda, to potrafi on wszystko.A może Wy polecicie nam coś do czytania? 

https://egmont.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger