15:47

Bo marzenia należy spełniać... B. Leon "Tańcząc z delfinami"

Często narzekamy na los, brak czasu, sił... Rezygnujemy z pogoni za marzeniami już przy pierwszej przeszkodzie... I wtedy trafiamy na książkę, która uświadamia nam maleńkość naszych problemów i... lenistwo w dążeniu do marzeń.


„Tańcząc z delfinami” Bonnie Leon to opowieść o niepełnosprawności, marzeniach i samozaparciu w dążeniu do celu.

Claire Murray od czternastego roku życia zmaga się z tajemniczą chorobą, objawiającą się omdleniami, zawrotami głowy, kołataniem serca. Nie ma na nią lekarstwa, można jedynie łagodzić objawy. Pełna planów na życie dziewczyna musi przystopować i podporządkować się chorobie i żyć według jej wytycznych. Jednak nie zamierza do końca rezygnować z marzeń.

Claire, Tom, Wilow i Taylor, to czwórka znajomych, którzy marzą, by choć raz wykąpać się z delfinami. Są oni członkami grupy wsparcia dla osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych. Claire cierpi na dysautonomię, Tom choruje na stwardnienie rozsiane, Willow zmaga się z fibromialgię a Taylor- z chorobą dwubiegunową. Razem wpadają na szalony pomysł, by wyruszyć na Florydę i spełnić swoje marzenia.
Niestety już na początku trafiają na przeszkodę- Tom, który miał być kierowcą źle się poczuł. Trafiają jednak na autostopowicza Seana Sullivana, który zgadza się dowieźć ich na miejsce... Sean to tajemniczy mężczyzna, dla którego bliższy kontakt z chorą grupą podróżników byłoby ostatnią rzeczą, jaką by chciał. Sean nosi w sobie pewną tajemnicę, którą poznajemy dopiero w późniejszym czasie. Ponadto Sean i Claire stają się coraz bardziej sobie bliżsi.

Książka Bonnie Taylor daje do myślenia. Pokazuje nam, że jeśli czegoś bardzo chcemy i nam na czymś zależy powinniśmy do tego dążyć mimo wszystko. Za przykład powinna nam służyć czwórka bohaterów powieści. Książka wciąga i ciężko się od niej oderwać. Piękne opisy przyrody i otoczenia sprawiają, że oczami wyobraźni widzimy całą akcję.

Czy paczka przyjaciół dotrze do celu i spełni swoje marzenia? A może poddadzą się przy kolejnych przeszkodach? Jaką tajemnicę skrywa Sean? Tego koniecznie musicie się dowiedzieć, czytając książkę „Tańcząc z delfinami”

http://dreamswydawnictwo.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger