13:05

J. Israel "Indeks szczęścia Juniper Lemon"

 Książka Julie Israel „Indeks szczęścia Juniper Lemon” wciąga do cna. W wiarygodny sposób opisuje ból nastolatki po staracie siostry i etapy radzenia sobie z żałobą. Stale podkręca akcję, zaciekawiając czytelnika na tyle, by nie mógł się oderwać od fabuły. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że czyta się ją lekko- trzeba się skupić na treści. Chwila nieuwagi i przestajemy się orientować w akcji. Ale to dobrze, bo książki powinny nas też uczyć skupienia i myślenia. 


Juniper Lemon właśnie straciła siostrę w wypadku samochodowym. Uważała Camillę za najlepszą przyjaciółkę i tak trudno uporać się jej z bólem bo jej śmierci. Ukojeniem mają być fiszki, opisujące jej uczucia dzień po dniu od odejścia siostry.
Nie może odnaleźć się w szkole, gdzie wszyscy patrzą na nią ze współczuciem i unikają rozmowy.
Pewnego razu odnajduje list siostry do tajemniczego „TY”. W liście tym Camilla rozstaje się w ukochanym, jednocześnie wyznając mu miłość.
Juniper za cel stawia sobie odnalezienie tajemniczego „TY”. Jednocześnie jak na złość gubi fiszkę nr 65. To, co na niej napisała, nie może się dostać w niczyje ręce!
Aby odnaleźć zgubę postanawia przeszukać szkolny śmietnik. Pomaga jej w tym Brand. Co prawda fiszki nr 65 nie znajduje, jednak wpada jej w ręce mnóstwo notatek uczniów. Niektóre robią na niej tak wielkie wrażenie, że postanawia pomóc ich autorom w uporaniu się z problemami... Tylko czy to prowadzi do dobrego?
Juniper, coraz lepiej radzi sobie z żałobą. Znajduje nowych przyjaciół, miłość. Tajemniczy „TY” jednak wciąż krąży w jej myślach i chce zrobić wszystko, by go odnaleźć. W międzyczasie dowiaduje się, że jeden z jej przyjaciół miał związek ze śmiercią siostry- czy sobie z tym poradzi?
Juniper mimo, że przyjaźń do Kody, Angeli, Gąbki jest prawdziwa i ważna, nie wyjawia im prawdziwych powodów tego, że zaprzyjaźniła się z nimi pod wpływem ich fiszek, znalezionych w śmieciach. Niestety- prawda wychodzi na jaw... Czy uratują swoją przyjaźń?


Książka do kupienia: AleKsiążka

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem IUVI.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger