13:08

Metoda na dziecięce pytania.

Niedawno pisałam Wam o książce „Jak to możliwe” w której można było znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane przez dzieci pytania. Dziś przedstawię Wam wersję dla młodszych dzieci, również wydaną przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka.


„Dlaczego” C. Ripley to księga najlepszych pytań i odpowiedzi na temat nauki, przyrody i świata dla dzieci od 4 lat. Jednak moim zdaniem, nawet 2-3 latki będą się przy niej świetnie bawić i... uczyć :)

„Dlaczego” to jedno z najczęściej zadawanych pytań. Z pozoru niewinne pytanie może nas w dorosłych wprawić w niemałe zakłopotanie.
  • Dlaczego burczy mi w brzuchu?
  • Dlaczego konie śpią na stojąco?
A nawet:
  • Dlaczego śmieci cuchną?

To tylko niektóre z dziecięcych zagadek. Przyznam szczerze, że na niektóre z pytań długo szukałabym odpowiedniej odpowiedzi. Dlatego też cieszę się, że wydawane zostają takie książki. Książka to również idealne czytadełko na dobranoc. Dlaczego muszę spać?
Nikt tego nie wie na pewno. Niektórzy naukowcy sądzą, że potrzebujemy czasu, kiedy nasz organizm zwalnia i odpoczywa. Inni twierdzą, że sen pozwala naszemu ciału dokonać koniecznych napraw- na przykład zaleczyć zranienia- oraz odzyskać energię utraconą podczas pracowitego dnia. Bez względu na przyczynę nocny odpoczynek jest konieczny- gdyby było inaczej, nie dopadałaby cię senność.

Treść napisana jest przystępnym i zrozumiałym dla każdego 3- czy 4- latka językiem. Po każdym rozdziale znajdziemy fajne ciekawostki. Książka C. Ripley to skarbnica informacji dla każdego ciekawego świata maluszka. Sprzedanych zostało ponad 130 000 na całym świecie. Ponadto na uwagę zasługuje piękne wydanie oraz genialne ilustracje, autorstwa Scota Ritchie. 


Książka jest naprawdę warta uwagi, mogę śmiało stwierdzić, że obowiązkowo musi znaleźć się na regale, gdy jesteśmy rodzicami ciekawskiego i dociekliwego malucha.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger