13:53

Jak dodać dziecku pewności siebie?

Nieśmiałość i brak pewności siebie to duży problem zarówno dla dziecka, jak i rodziców. I już kiedyś pisałam, że rodzice powinni podbudowywać dzieci, chwalić za każdy, nawet najmniejszy sukces. Być podporą i wsparciem. Niestety nie zawsze tak jest, lub z drugiej strony- czasem nie przynosi to efektów, bądź efekty są krótkotrwałe, dlatego też dziś mam dla Was propozycję fajnej książki od Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

„To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie” przełożona przez Mirosławę Sobolewską to wspaniała książeczka, która stara się rozwiązać te wielkie dziecięce problemy. Kilkadziesiąt krótkich opowiastek pomaga dzieciom uwierzyć w siebie, pogodzić się z przyjaciółmi, czy szybciej zasnąć. Niedługie historyjki trafiają do małych słuchaczy, nie nudząc ich, dając okazję o rozmów z rodzicami, zwierzeń. Czasem taka opowiastka może być kluczem do poznania dziecka, jego lęków, problemów, które mimo iż dla nas mogą być błahe- dla maluchów oznaczają koniec świata.
Dzięki opowieściom dziecko może zrozumieć, że być Supermenem to nie znaczy ratować cały świat- czasem wystarczy pomóc babci, by stać się superbohaterem, lub też pogonić chuliganów z autobusu. Dzięki opowieściom dziecku łatwiej zrozumieć kolegę, rodzeństwo i pogodzić się z nimi po kłótni.
Naszymi ulubionymi jednak są historyjki na dobranoc, gdyż przekazują dzieciom, że sen to nie tylko odpoczynek po całym dniu, to też wrota do niesamowitych przygód, które maluchy mogą przeżyć...

Książka „To ja! Duży i odważny! Nowe historyjki, które dodają dzieciom pewności siebie” jest pięknie i estetycznie wydana. Pełna ilustracji, które osobiście przypominają mi te, z moich czasów. Ich autorem jest Dagmar Henze. Każdy dział jest poprzedzony słowem wstępnym dla rodziców/ opiekunów. Wyjaśnione są tam cele opowiastek i ich sens. Nakierowują rodziców na to, na co zwracać uwagę. Książka oczami dziecka, to prawdziwi bohaterowie, tacy, jak oni, przez co łatwiej jest naszym pociechom pojąć sytuację. Polecam!

Książkę kupicie na stronie KsięgarniPrószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger