20:01

Wiosenne porządki w domu i ogrodzie.

Chociaż trudno w to uwierzyć, gdyż za oknem biało i mróz, ale naprawdę- wiosna bliżej niż dalej. Jeszcze tylko przetrwamy ten mroźny zimowy luty i... będziemy odliczać dni do magicznej daty 21 marca!

Osobiście już przygotowałam się do wiosny i zasiałam warzywa: pomidory, paprykę, selery, pory... Na warzywa kapuściane przyjdzie jeszcze czas. W zeszłym roku zagapiłam się i przeoczyłam ten moment, później wydałam mnóstwo pieniędzy na sadzonki. No way! Tym razem trzymałam rękę na pulsie!
Już z końcem marca, pewnie będzie można zabrać się za pierwsze prace ogrodowe, porządki na dworze. To czas też na planowanie domowych remontów. Malowania, kładzenia płytek, paneli. Odświeżania elewacji. Wiosną wszystko jest świeże, nowe, więc patrząc na odradzającą się przyrodę chce nam się więcej, mamy więcej energii by przywrócić świeżość domowi i ogrodowi.
Lepiej jest zaplanować prace, by później jakoś to stopniowo realizować. No i oczywiście, żeby pamiętać, co jest do zrobienia.

Przede wszystkim sprawdzamy stan elewacji. Mróz może wyrządzić szkody w tynkach czy dociepleniach. Jeśli takowe uszkodzenia zauważymy, to czym prędzej powinniśmy podjąć kroki ku naprawieniu tego. Niestety- uszkodzenia nie zatrzymają się w miejscu, będą się pogłębiać. Jeśli mamy drewniany dom lub inne drewniane budynki to koniecznie zakonserwujmy i zabezpieczmy drzewo.

Sprawdzamy też rynny i dachy. Usuwamy z nich wszelkie zanieczyszczenia, a dach sprawdzamy pod kątem zimowych uszkodzeń.

Zwróćmy też uwagę na chodniki czy podjazdy. Być może zostały podmyte, ukruszone czy też zapadły. Należy czym prędzej podjąć kroki celem eliminacji problemu.

Porządki w ogrodzie. Mimo, że w jesieni zgrabiliśmy wszystkie liście- wiosną również należy oczyścić ogród. Gałęzie, śmieci czy sucha trawa nie wyglądają ładnie na przydomowym trawniku. Zadbajmy też o trawnik. Na rynku jest mnóstwo środków nawożących. Należy również zadbać o drzewa- usunąć suche gałęzie a pozostałe lekko skrócić. Uważajmy jednak na całkowitą wycinkę drzew. Ustawa z dn. 20 lipca 2010 r. o Ochronie Przyrody mówi, iż aby wyciąć drzewo mające ponad 10 lat, musimy mieć zgodę na wycinkę.

Na wszystkie plany trzeba zarezerwować i czas i pieniądze. Wiecie, że kupuję praktycznie wszystko w internecie. I to, że te zakupy staram się robić z głową, by jak najwięcej oszczędzić, też wspominałam. Dlatego też jeśli wybieram sklep, to taki, gdzie kupię jak najwięcej produktów płacąc za jedną wysyłkę. Jeśli chodzi o zakupy na wiosenne porządki w domu i ogrodzie to sprawdzi się Market Budowlany StukPuk. Znajdziemy tam wszystko od wiertarek i wkrętarek przez materiały budowlane po szklarnie i szklarenki. Przyznam, że taka szklarnia to moje marzenie, które w tym roku się ziści. Póki co nabyłam w owym sklepie wiertarkę Bosh z serii zielonej, która okazała się niezbędna podczas ubiegłotygodniowych remontów kuchni.


Już mam kilka rzeczy na oku i do domu i do ogrodu i na działkę.  Bo oprócz dobrych cen, dużego wyboru produktów mają też świetną i miłą obsługę,a towar dostarczony jest na czas i prosto pod drzwi. To podstawa. Uwierzcie, że jak taki działkowy maniak jak ja wchodzi pomiędzy te różne niezbędne produkty, to portfel piszczy :D


A jak Wasze przygotowania do wiosny? Myślicie, czy jednak skupiacie się na „tu i teraz” i zamiast planować porządki zjeżdżacie z górki na sankach?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger