13:42

Tymczasem w Malowniczym...

„Sezon na cuda” to druga powieść Magdaleny Kordel, którą miałam wielką przyjemność przeczytać.
Jak zwykle tłem akcji jest malownicze.... Malownicze- miejscowość u podnóża Sudetów, które, zgodnie z wierzeniami mieszkańców, regularnie odwiedza Anioł, opiekujący się miejscowością.
Bohaterką „Sezonu na cuda” jest Majka, dojrzała kobieta, matka nastolatki i... hmm... przyjaciółka Czarka, weterynarza. Jest właścicielką pensjonatu Uroczysko, oraz nauczycielką a przy okazji ma bardzo dobre serce. Pomaganie innym jest dla niej niejako przyjemnością...

Jest grudzień, niedługo święta. Zbiegiem okoliczności i za podszeptem staruszki Leontyny Majka podejmuje się przygotowania Wigilii dla samotnych mieszkańców Malowniczego. Przy okazji próbuje pogodzić panią Leontynę z przyjaciółką sprzed lat, ściągnąć do pensjonatu bezdomną matkę z dwójką dzieci, okiełznać skłóconą bandę emerytów i jeszcze znosić fochy dyrektorki szkoły... Jeśli wydaje Ci się drogi czytelniku, że to dużo, to co powiesz na to, że po powrocie z pewnej „wigilijnej misji” Majka wraca z potężnym sińcem pod okiem. I wbrew pozorom nie została zaatakowana przez bandę dresiarzy, ale ponad 80-letnią staruszkę! 

Na szczęście wigilia dochodzi do skutku a poprzedza ją seria cudów, w których na pewno maczał palce Anioł w kraciastej czapce!

Książka „Sezon na cuda” jest napisana lekkim piórem. Porusza tematy przyziemne ale jest mnóstwo momentów, gdy wybuchałam głośnym śmiechem! Naprawdę dialogi są obłędne! Wtapiając się w powieść nawet nie wiesz, kiedy przewrócisz ostatnią kartkę książki! Pierwsze co zrobiłam po zakończeniu czytania to zamówiłam wszystkie powieści tej autorki! Uroczysko jest naprawdę urocze i relaksujące!

Książkę Magdaleny Kordel „Sezon na cuda” oraz wiele innych powieści znajdziecie w Tanioksiążkowym dziale „Książki dla kobiet”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger