19:14

Kajtek, uważaj!

Kim jest Kajtek?
Otóż Kajtek jest małym szpakiem, który kocha książki!
Niestety, problemy ze wzrokiem skutecznie mu to umożliwiają! Ptaszek zatem postanawia udać się do okulisty, który stwierdza nadwzroczność i zaleca mu okulary.
Kajtek w nowych okularach wzbudza zainteresowanie i co gorsza- drwiny- ze strony innych szpaków. Smutny rusza przed siebie. Na nieszczęście wpada w pułapkę. I już zdaje się, że czeka go pewna śmierć, gdy przypomina sobie historię, którą czytał niedawno... Okazuje się, że historia o Archimedesie uratowała mu życie!

Pięknie wydana przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka książeczka Jennifer Berne „Kajtek, uważaj!” niesie ze sobą piękne przesłanie. Najmłodszym czytelnikom uświadamia, że warto czytać książki, gdyż wiedza z nich płynąca może nawet uratować życie! Ponadto warto wiedzieć, że okulary to nie wstyd, wręcz przeciwnie! Można w nich świetnie wyglądać!

Uważam, iż książka „Kajtek,uważaj” jest świetną pozycją „do poduszki”. Piękne ilustracje Keith Bendis sprawiają, że kolejne stronice przewracałam z prawdziwą przyjemnością! Oby więcej takich pouczających i utrwalających w maluchach miłość do literatury, książek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger