13:45

Londyn. Co warto zwiedzić z dzieckiem.

Londyn. Jedna z najbardziej rozwiniętych stolic świata. Znajdziemy tam mieszankę różnych kultur i narodowości. Kojarzy się głównie z emigracją zarobkową, jednak ma mnóstwo miejsc, które naprawdę warto zobaczyć.
Londyn jest bardzo przyjazny dzieciom, tak naprawdę chyba żadna z europejskich stolic nie posiada tyle miejsc przyjaznym maluchom i starszakom. Jeśli mamy środki finansowe, to myślę, że Londyn jest na tyle atrakcyjnym miejscem, że warto organizować naszym pociechom wycieczki szkolne do Londynu.

Miasto to wyróżnia się siecią darmowych muzeów. Muzeum Historii Naturalnej czy Muzeum Nauki powinny być punktem obowiązkowym naszego zwiedzania. Tylko uwaga- należy przeznaczyć na to co najmniej cały dzień! Dzieci mogą robić eksperymenty, spacerować pomiędzy dinozaurami (Muzeum Historii Naturalnej) czy nawet dotykać ekspozycji!

Stacja King's Cross. Czy są między nami Potteromaniacy? Zatem stacja King's Cross powinna być obowiązkowym miejscem do zwiedzenia! To właśnie stąd, z peronu 9 i 3/4 odjeżdżał ekspres do Hogwartu! A nuż będziemy mieć szczęście i spotkamy czarodzieja oczekującego pociągu?

London Aquarium to miejsce, gdzie możemy podejrzeć setki tysięcy gatunków ryb, ale też będąc w odpowiednim czasie i miejscu zobaczymy karmienie rekinów!
Źródło: www.visitlondon.com/things-to-do/place/117322-sea-life-london-aquarium

Lubimy M&M'sy? To koniecznie warto wybrać się M&M's World. Cztery piętra wypełnione kolorowymi, fantastycznymi cukierkami? Tak, to jest możliwe! Na pamiątkę można kupić niem al wszystko w kształcie cukierków, także słodycze z naszym imieniem! Dzieci pokochają to miejsce o pierwszego wejrzenia!
Źródło: mmaxine.files.wordpress.com/2013/07/dsc_0788.jpg
Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Londynie. Znajdziemy tam woskowe figury setek znanych osobistości, polityków, wojskowych czy celebrytów.

Gdy już zwiedzimy te miejsca i będziemy w pobliżu Pałacu Buckingham warto zobaczyć uroczystą zmianę warty, która od kwietnia do lipca odbywa się codziennie o 11.30. W pozostałe miesiące- co drugi dzień. Warto też wspomnieć o otwartym pałacu Buckingham dla zwiedzających- w sierpniu i wrześniu, podczas wakacji królowej Elżbiety! No i oczywiście obowiązkowo wpadnijcie do jednej z wielu kawiarni czy „tea room'ów” na wyśmienitą herbatę! Koniecznie o „five o'clock”!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger