15:09

Czym nie karmić kota?

Mówią, że koty lubią chodzić swoimi ścieżkami. Wygląda zatem, że te ścieżki prowadzą do naszego domu. W ciągu trzech ostatnich miesięcy zadomowiło się u nas dwa kotki. Razem z naszym Kotusiem jest ich trzech. Jan jest wniebowzięty, ja trochę mniej patrząc na to, że jeden z kotków jest czarny. Niby nie jestem przesądna, jednak staram się uważać, by nie przebiegł mi drogi.
Lepiej nie wywoływać wilka z lasu, już i tak wystarczająco pechowa jestem.

Nie wyrzucę kotków na bruk, mimo że słyszę podszepty, by to zrobić, bo są już duże i dadzą sobie radę. No way. Zawsze znajdzie się dla nich miska karmy czy mięsko z obiadu. Chłopcy ponadto dostali swoje obowiązki i na zmianę serwują zwierzakom mleczko. Uwierzcie mi, że kuchnia i cała ścieżka do piwnicy wygląda niczym rzeka mlekiem płynąca, zwłaszcza jeśli dyżurnym od kotusi samozwańczo ustanawia się Jan :)

Często widzę, że ludzie nie zwracają uwagi na to, czym karmią zwierzęta. Nie wiem, czy wiecie, jednak jest kilka produktów, których pod żadnym pozorem kotom nie wolno podawać.

Czy uwierzycie, że jednym z nich jest mleko? Dziwne, prawda? Każdy z nas pamięta bajki o kocie Filemonie i tam mleko lało się litrami. Większość kotków ma nietolerancję laktozy i mleko powoduje biegunkę i odwodnienie. I ktoś mi teraz powie, że sama daje mleko kotom. Tak, jednak jest to mleko bez laktozy i w niewielkich ilościach :)

Warzywa typu cebula, por, czosnek. Powodują one anemię czy zniszczenia żołądka. Warto o tym pamiętać dzieląc się z sierściuchem swoim obiadem.

Słodycze, a zwłaszcza czekolada. Tak samo, jak w przypadku psów jest ona trująca. Może spowodować uszkodzenia układu pokarmowego, mózgu i serca.

Kości, ości. Mimo, że panuje przeświadczenie, że kotki lubią ości, to jednak mogą one spowodować uszkodzenia przełyku, żołądka czy jelit. Szkodliwa jest także, zawierająca sól, wędzona ryba i także nie powinna być podawana kotom.

Surowe mięso. Zanim podamy je kotkowi powinniśmy je sparzyć, gdyż zawarte w mieście bakterie mogą być śmiertelne dla pupila.

Błędem popełnianym bardzo często przez właścicieli i psów i kotów jest karmienie kotów karmą dla psów i na odwrót. Koty mają inne zapotrzebowania na dane składniki, dlatego należy się tego trzymać. Mnóstwo różnorodnych karm dla kotów oferuje sklep http://naszezoo.pl. Zarówno karmy suche, jak i mokre. Możemy wybrać spośród kilkunastu firm. A oprócz tego mnóstwo gadżetów dla „kotusi” oraz dla innych pupili- psów czy gryzoni. Ponadto sklep ma u mnie duży plus za pomoc Fundacji NaszeZoo.pl! Kupując karmę czy zabawkę dla zwierzaka pomagamy Fundacji!

Macie zwierzątka domowe?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger