23:11

Jak zbudować samochód...

  • Filipku, kim będziesz jak dorośniesz?
  • Będę budowniczym aut!
Niemal każdy chłopiec i niejedna dziewczynka fascynuje się samochodami. Osobiście znam się na samochodach tyle samo, co na balecie i jak to typowa kobieta marki rozróżniam na podstawie koloru karoserii, niejednokrotnie zaskakiwana byłam pytaniami, jak zbudowany jest samochód.
Odpowiedzi nie było, za to odsyłałam od razu dziecia do ojca.
Ostatnio Filip otrzymał książeczkę dostosowaną wprost do jego preferencji. „Jak zbudować samochód. Techniczna historyjka" Martina Sodomki, wydana przez Wydawnictwo Prószyński i S- ka to nie lada gratka dla miłośników pojazdów na czterech kółkach. Dziecko poznaje części składowe samochodu, co do czego służy i z czym się łączy. W rezultacie dziecko wraz z przewróceniem ostatnie strony książeczki ma w małym paluszku budowę samochodu wraz z opisem jego części składowych- silnika czy sprzęgła. No. Wtedy faktycznie może pretendować do stanowiska budowniczego aut.

Książeczka oprócz waloru technicznego zawiera też aspekt pouczający. Wspólna praca szczurków, żaby i wróbelka pokazuje jak ważna jest współpraca. Jeśli panuje zgoda, to można zbudować nawet samochód. Znajdziemy tu też bohaterów negatywnych, którzy próbują wykraść auto, co z kolei uświadamia nam, że zawsze trafią się jakieś zakały, które będą chciały zepsuć naszą pracę. Ale z takimi można sobie szybko poradzić- WSPÓLNIE.

Oprócz ciekawej treści każda strona zawiera ilustracje, w wykonaniu autora opowiastki- M. Sodomki, które obrazują wszystko to co się dzieje „planie”. Oczywiście ze szczególnym uwzględnieniem samochodu i kolejnych etapów jego budowy.Książka ta musi znaleźć się na półce każdego miłośnika motoryzacji. Idealna na czytanki z tatą, dziadkiem czy starszym bratem. Idealna na prezent dla każdego chłopca- i zawsze będzie to prezent trafiony, nawet jeśli obdarowywany nie pała zbytnią miłością do książek.
Książka do kupienia na stronie internetowej Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Wpis powstał przy współpracy z Wydawnictwem Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger