13:06

Szczoteczka elektryczna a szczoteczka manualna? Którą wybrać?

Świat ostatnimi laty daje nam nowe technologie, udogodnienia, sprawiające, że życie staje się łatwiejsze. Dziś na tapetę bierzemy szczoteczki elektryczne dla dzieci. Czy naprawdę są lepsze od manualnych? Czy w prawidłowy sposób dbają o zęby? A może są składowiskiem różnorakich bakterii?
Na wszystkie te pytania postaram się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Chłopcy każdego dnia myją ząbki. Rano, w południe, wieczór. I póki korzystali ze szczoteczki manualnej to była to chyba bardziej zabawa i chęć posmakowania pasty do zębów, niźli dbanie o higienę. I cóż z tego, że zęby były myte, skoro próchnica się szerzyła. Wtedy właśnie podjęłam decyzję o zainwestowaniu w szczoteczki elektryczne i dziś mogę Wam powiedzieć, że lepszego wyboru nie mogłam dokonać. Szczoteczka manualna dla dzieci? Nigdy więcej!

Jaka jest podstawowa zaleta szczoteczki elektrycznej? Wygoda i skuteczność! Myje ząbki dokładniej niż zwykła, gdyż jest w stanie wykonać więcej ruchów w ciągu minuty, niż ludzka ręka! Dostaje się między szczeliny między zębowe i skuteczniej usuwa płytkę nazębną. Ponadto dziecko nie musi intensywnie szczotkować zębów, wystarczy, że będzie przesuwać po powierzchni zębów, a szczoteczka wykona całą robotę. Czas szczotkowania szczoteczką elektryczną jest krótszy niż szczoteczką manualną.

Szczoteczka elektryczna może być niezaprzeczalnie skuteczna w nauce prawidłowego szczotkowania, jak i we wpojeniu nawyku mycia zębów. Ponadto są szczoteczki, które mają regulację poziomu szczotkowania, jak i czasu mycia ząbków.

Pojawiają się głosy, że szczoteczka elektryczna to siedlisko bakterii! Nic bardziej mylnego! Można je umyć dokładnie tak jak zwykłą szczoteczkę, bo końcówki można wyciągnąć. Raz na jakiś czas warto zdezynfekować końcówkę, wrzucając ją do wrzątku. Poza tym tak samo, jak szczoteczki manualne, tak i końcówki w szczoteczkach elektrycznych należy regularnie wymieniać.

Zaletą szczoteczki elektrycznej jest to, że może z niej korzystać kilka osób- oczywiście o ile zadbamy o wymienne szczoteczki. Osobiście nie próbowałam, ale widać można i tak.

Jako wadę szczoteczek elektrycznych wymienia się również wysoką cenę. Fakt- szczoteczki elektryczne są kilkanaście razy droższe od zwykłych, jednak wydatki na dentystę, z powodu nieprawidłowego dbania o zęby też są spore (wiem coś o tym). Uważam, że lepiej zainwestować w szczoteczkę, która będzie dobrze czyścić, niż jeździć po stomatologach i leczyć zęby. Ponadto- patrząc na moich chłopców- widzę naprawdę diametralną różnicę w stosowaniu szczoteczki manualnej a elektrycznej- oczywiście na wielki plus dla tej drugiej!

Utrudnieniem w korzystaniu ze szczoteczek elektrycznych jest właśnie też elektryka. Aby uniknąć sytuacji, gdy szczoteczka zostaje unieruchomiona, należy mieć w zapasie baterie, bądź kupić baterie- akumulatorki, które można naładować w każdej chwili, albo najlepiej zainwestować w szczoteczkę z wbudowaną stacją ładującą.

Pisząc o szczoteczkach elektrycznych, nie mogę nie wspomnieć o przeciwwskazaniach. Nie zaleca się szczoteczki elektrycznej osobom mającym problem z ukrwieniem dziąseł- szczoteczka elektryczna może spowodować krwawienie dziąseł. Warto wówczas korzystać z końcówki o miękkim włosiu bądź ze zwykłej szczoteczki.

Reasumując- szczoteczka elektryczna? Jak najbardziej! Zwłaszcza dla dzieci.
A Twoje dziecko jaką szczoteczką myje ząbki?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger