23:03

Loteria z uśmiechem vol.2

Podkarpacki Rajd Pieszy Szkół im. Jana Pawła II w Świebodnej to impreza organizowana od kilkunastu lat. O jego specyfice pisałam rok temu- klik- i póki co nic się nie zmieniło, więc dziś opowiem Wam o Rajdzie od kuchni...

PRP to impreza zrzeszająca kilkaset uczestników, w tym roku było ich ok. 700. I nic by się nie udało, gdyby nie praca rodziców i nauczycieli... To właśnie oni są „ojcami” sukcesu Rajdu...

Przygotowania do rajdu trwają już kilka tygodni wcześniej (w moim przypadku to nawet miesięcy) i tak naprawdę trzeba mnóstwo pracy, zwłaszcza w tych ostatnich dniach, jak i w „godzinie szczytu” by wszystko się udało. Pieczemy też ciasta dla gości, bułki, drożdżówki. Jest też gorąca herbata, zupa a na koniec kiełbaski. W rezultacie wszyscy wyjeżdżają zadowoleni.

Moją działką od początku, tj. od trzech lat jest loteria. Wbrew pozorom zajmuje mnóstwo mojego czasu, już kilka miesięcy wcześniej, kiedy rozpoczynam poszukiwania sponsorów, którzy będą mogli przekazać fanty. Nieskromnie dodam, że jestem w tym coraz lepsza, bo tego roku niemal podwoiłam liczbę fantów z roku ubiegłego. Cieszy mnie to niezmiernie, że są ludzie, firmy, instytucje, które tak chętnie nam pomagają. To dzięki dobrym duszom udało nam się zebrać tak dużą kwotę...

Loteria oczywiście była zgłoszona do Urzędu Celnego- tylko to mogło uchronić mnie od nocnej bezsenności i zagwarantować spokój.

Nie obyło się też bez problemów- grypa żołądkowa sprawiła, że ostatnie dni przed imprezą przeleżałam i niestety nie powiódł się mój plan, by losy były w formie zdrapki. Szkoda- ale naklejki- zdrapki zostaną na przyszłość :)

Zainteresowanie „Loterią z uśmiechem vol. 2” było na tyle duże, że nie miałam czasu się wyprostować. Trwało to może godzinę... Przyznam, że z zazdrością patrzyłam na pomagającą mi koleżankę, która sprzedawała losy. Od wydawania nagród byłam ja- wszakże najbardziej się w nich orientowałam. Było wesoło, gdy chłopiec po raz kolejny wylosował bransoletkę, radośnie, gdy ktoś otrzymał nagrodę, którą upatrzył. Smutku raczej nie zauważyłam, aczkolwiek była sytuacja, że dziewczynka wylosowała lalkę i odchodząc z mamą jedno z dzieci jej powiedziało, „że oni się bili o tą lalkę” ;)
Fantów było sporo, bałam się, czy uda się wszystkie sprzedać. Na nic jednak me obawy- zostało raptem kilkanaście nagród, które rozdałam, komu mogłam.

Jak pisałam, nie było w ogóle czasu na zdjęcia, udało mi się zrobić kilka, po tym, jak losowaliśmy losy my, szkolni rodzice, mając ten luksus, że byliśmy pierwsi :))

W rezultacie zebraliśmy tyle:

I teraz najważniejsze- za tą kasę zorganizujemy naszym dzieciakom fajny Dzień Dziecka w czerwcu. I choćby dla ich radości powiem Wam, że warto się zabierać za organizację loterii!

Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę do tego, że „Loteria z uśmiechem vol. 2” okazała się tak wielkim sukcesem!

VipWood, Wydawnictwo Gaudium, Króliki Moni-Ki, Kącik Natanielkowej Mamy, Kraina Wesołego Misia, Wydawnictwo Drzewo Babel, WydawnictwoOmnibus, Nikka Candles&Soaps, Wydawnictwo Dreams, Nino, Kuferek Pereł, Skarby Selene, Life by Pati, Porady Mamy Kasi, Pudło nie nudno, Stella Felt, Artmazum, Artepoint, Matka Banitka, Handicraftand crochet- hook, mamalula.pl, Mumka, Nibylandia, Tasiemkowa Bella, Scann R, AK-Art, Tasiemkowe Rękodzieło, Kobieta Nieidealna, IlonaSikorska- blog, Wooden Story, Granna. Se-Ma-For, Szpulka handmade, Moje Lufinkowo, Dekoracje- inspiracje, Venisima, Playprint Polska, Wydawnictwo Nowik, Szydełkowe Noski, Księgarnia Tania Książka, Karot- ART, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo IUVI, Babi Kącik, Hasedo, Bajkowy Świat, Blog Pełen Kolorów, Stella Home Line, All Bag a także moim kochanym czytelniczkom- Kasi, Asi oraz Ani, które prywatnie przekazały ciekawe fanty oraz Marcinowi i Żanecie- moim przyjaciołom.

Dziękuję też Dominice- DoLogos za zaprojektowanie pięknego logo loterii!

Oczywiście podziękowania też dla rodziców ze szkoły, którzy podarowali fanty- Zosi (cudowne handmade), Kasi, Izy, jak też za pomoc w organizacji loterii. Niech moc będzie z nami! Do następnego Rajdu :)))

Dziękuję!!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger