11:33

Wyprawiamy dziecko do szkoły.

Wakacje 2016 to już przeszłość, historia. Kilka dni temu, 1 września uśmiechnięte dzieci wkroczyły w bramy szkół. Jedni zestresowani po raz pierwszy, inne na luzie już po raz kolejny...
I tak jeszcze przez kilka dni z uśmiechniętymi buźkami do tej szkoły chodzić będą, by potem już zaczął ogarniać je marazm, znudzenie i odliczanie do pierwszych wolnych dni (jeszcze pamiętam swoje szkolne czasy).

Co zrobić, by pomóc dzieciom jak najlepiej i najefektywniej przetrwać rok szkolny?


Przede wszystkim wysypianie się! Koniec z zasypianiem po 23! Wakacje się skończyły, nie ma już spania do 9 czy 10! Najpóźniej o 7 dzieciaki powinny być na nogach! U nas wybija godzina 20- chłopcy wykąpani, najedzeni leżą w łóżkach i czekają aż poczytam im bajkę. Oczywiście o tv czy komputerze nie ma mowy! Przez to łatwiej im przeżyć poranne pobudki!

Kolejna ważna rzecz to śniadanie. Przede wszystkim ma być! Ma być pełno wartościowe, pożywne i sycące! Tak, by do drugiego śniadania starczyło energii :) Szczerze polecam płatki śniadaniowe (np. Mlekołaki, bo mają kilka wariantów smakowych).
Odpoczynek. Gdy dziecko wraca ze szkoły, to powinno chwilę odpocząć, wyciszyć się. Czy to z książką, kolorowanką czy nawet bajką w telewizji.

Rozmowa. Pytajmy dzieci, jak minął im dzień, co robili w szkole. Pokazujemy tym samym, że nas to interesuje, że ich sprawy są dla nas ważne. Przyznam się, że mi tego bardzo brakowało- zdawkowe pytania „jak w szkole” w dzieciństwie to było dla mnie za mało...

Wspólne odrabianie lekcji... Nawet jak dziecko sobie z czymś doskonale już radzi, to lekcje są doskonałym pretekstem do wspólnego spędzania czasu :)

Na koniec znów wysypianie- należy ustalić optymalną godzinę zasypiania dziecka, tak by rano było wypoczęte. Cóż, niewyspany uczeń to zły uczeń :)

A może Wy macie dla mnie jakieś rady? Może o czymś zapomniałam?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger