21:51

Piękny ogród? To proste!

Zapewne wiecie, a jeśli nie wiecie, to zaraz się dowiecie mam działkę i lubię w niej grzebać. Malinki, ogórki, cebulka czy marchewka najpyszniejsze są, gdy pochodzą z pracy rak własnych.

Ponadto jest jeszcze ta zajebista satysfakcja, gdy widzimy najpierw kiełkujące roślinki, potem coraz większe, kwitnące a na końcu owocujące.

Dziś mam dla Was kilka rad, dzięki którym praca na działce stanie się owocna i jednocześnie nie będzie przykrym obowiązkiem.

Po pierwsze podstawą jest ziemia. Powinna być dobra- niestety u mnie takowej brakuje i to trochę spowalnia rozrost warzyw.

Po drugie- woda. Warto na początku zraszać zasadzony odcinek ziemi. Ja też, zanim wysadziłam nasiona, to moczyłam je w wodzie.

Po trzecie- ważna jest systematyczność. Najlepiej plewić na bieżąco- nie tylko pozbywamy się chwastów, ale też dostarczamy korzeniom powietrza. Moimi niezbędnikami są motyka i ewentualnie planetka ogrodowa (inna nazwa to opielacz, pielnik, spulchniacz). Czasem też warto zainwestować też w małe grabki. Przeglądając artykuły ogrodowe w sklepach online, moją uwagę zwrócił jeden internetowy sklep ogrodniczy, gdzie znajdziemy zarówno narzędzia, jak i środki owadobójcze czy inne produkty do pielęgnacji ogrodu, ogródka czy basenu.

Kolejno- trzeba obserwować roślinki, bo różne szkodniki lubią sobie je podjadać. To już zależy od nas, jaką formę zwalczania szkodników wybierzemy. U nas mężu opryskiwał, ale zaangażowałam też chłopaków, którzy znosili na działkę biedronki, które wyżerają mszyce. Podsypywaliśmy też maliny środkiem na mrówki, bo nam wyrządziły okrutne szkody w krzakach.

Kwestia nawozów też jest w kwestii każdego z nas. Ja męża przegoniłam z działki, bo już miał ochotę mi sypnąć parę garści nawozu. U mnie naturalnie to ma być naturalnie i już.

Regularnie zbierać plony. Jeśli już się spiżarka i zamrażarka nie domyka, to możecie jak ja dać sąsiadce.

I tyle. Przyznam, że ostatnio zaniedbałam swoje działki. Zawsze jest coś do zrobienia. Tragedii nie ma, ale ja wolę 100% czystość.

A teraz opowiadajcie jak tam Wasze działki/ ogrody?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger