18:27

Muzeum Animacji Se-ma-for +KONKURS

Miś uszatek to ikona mojego dzieciństwa. Pewnie też większości z Was. Miły, dobry, trochę głupiutki i... taki zwyczajny bury... Współczesne bajki to feeria barw z mnóstwem kolorowych postaci, PRL-owsie animacje takie nie były, ale miały swoją magię... Były piękne, pouczające, takich bajek dziś brakuje. Dlatego, gdy widzę, że moi chłopcy milkną, gdy na ekranach pojawia się Miś Uszatek czy króliczek Parauszek cieszę się, że i klasyka do nich przemawia. Co chwilę się tylko pytają: „Mamo, mamo Ty też oglądałaś tą bajkę jak byłaś mała?”.

Zarówno Miś Uszatek, Parauszek ale też m.in. Miś Koralgol, Zaczarowany ołówek, Przygód kilka wróbla Ćwirka i Pingwin Pik-Pok narodziły się w łódzkiej wytwórni filmowej Se- ma- for.
Możecie się ze mną nie zgodzić, ale ja uważam, że te stare, polskie bajki miały i nadal mają w sobie wielką moc. Nie kwestionuję wartościowości współczesnych bajek, bo przyznam że są edukacyjne i mądre, ale z PRL-owskimi bajkami ani się nie równają!

Oczywiście możemy w internecie znaleźć odcinki poszczególnych bajek, są też na niektórych kanałach telewizyjnych, są płyty dvd, jednak warto też odwiedzić Muzeum Animacji Se- Ma- For w Łodzi przy ulicy Targowej 1/3

W Muzeum Animacji spotkamy nie tylko bohaterów bajek, stworzonych przez wytwórnię Se- ma- for, ale też najciekawsze produkcje z całego świata. Zobaczymy tam zarówno fragmenty scenografii, jak i lalki animacyjne. Poznamy tajniki oscarowych filmów- „Tanga” czy „Piotrusia i Wilka”. Spotkamy naszych ukochanych bohaterów bajek z dzieciństwa.
Źródło: http://muzeum.se-ma-for.com/galeria-zdjec/wystawa-na-otwarciu-pl

Źródło: http://muzeum.se-ma-for.com/galeria-zdjec/wystawa-na-otwarciu-pl

Foto: Jakub Popłoński

Foto: Jakub Popłoński

Czym się różni Muzeum Animacji od innego?
Przede wszystkim tym, że nie są to kolejne nudne wystawy i eksponaty za szkłem, których nawet nie możemy dotknąć. Muzeum Animacji Se- ma- for wyszło naprzeciw nowoczesności. To sztuka animacji, którą możemy dotknąć!
Źródło: http://muzeum.se-ma-for.com/galeria-zdjec/halo-echo-pl

Pulpity multimedialne, przestrzenne ekspozycje, storyboardy, dubbingowanie bajek czy gra światłem to elementy ekspozycji muzeum, które szybko wciągają do zabawy. Każda wycieczka po krainie bajek ma swój przystanek w kameralnym kinie Se- ma- for.

Poza samą ekspozycją Muzeum Animacji Se-ma-for proponuje cały wachlarz atrakcji, dostosowanych do wieku odbiorcy. Dzięki wspaniałym warsztatom można się nauczyć technik animacji, pikselacji czy tez zbudować własną lalkę animacyjną. Oferowane są zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zajęcia- filmowe, plastyczne i muzyczno- ruchowe- rozbudzają kreatywność i rozwijają artystyczne zdolności uczestników. 
Źródło: http://muzeum.se-ma-for.com/galeria-zdjec/pingwiny-z-tkaniny-pl

Muzeum Animacji Se-ma-for to prawdziwa gratka nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Poznamy tu sekrety produkcji bajek, zwiedzimy plan filmowy i stworzymy własny film!

Warto wiedzieć też, że w Muzeum Animacji Se-Ma-For można zorganizować imprezę urodzinową dla naszego smyka! Dzieci zabawiać będą bohaterowie bajek, zwiedzą wystawę o formie gry edukacyjnej i obejrzą najnowsze produkcje Studia Filmowego Se-Ma-For. Ponadto atrakcją będzie tort z wizerunkiem ulubionego bohatera i prezent a goście otrzymają drobne upominki.

A teraz coś dla Was!

Mam dla Was dwa bilety rodzinne do Muzeum Animacji Se-ma-for do wykorzystania do sierpnia (potem muzeum przenosi się w inne miejsce).
Ponadto jedna osoba otrzyma też płytę dvd z produkcjami Wytwórni Filmowej Se-Ma-For (m.in. wszystkie odcinki „Parauszka” i „Piotruś i Wilk”) oraz zestaw gadżetów (smycz, przypinka, magnes, propozycje zabaw z dzieckiem).

Bawimy się do 31 maja.

Aby wziąć udział w rozdaniu należy:
1. Udostępnić post konkursowy- KLIK.
2. W komentarzu, tu pod wpisem napisać z jakiego profilu zostało udostępnione zdjęcie i odpowiedzieć na pytanie:
Którego bohatera bajek chciałbyś/chciałabyś spotkać w Muzeum Animacji Se-Ma-For i dlaczego.
3. Napisać czy bawisz się o wejściówkę do muzeum czy o gadżety.
Miło by było, gdybyście polubili profil sponsora Se-Ma-For Muzeum Animacji

Wygrywają osoby, które najbardziej kreatywnie odpowiedzą na pytanie.
Wyniki zostaną opublikowane do 3 czerwca włącznie w tym wpisie, zwycięzcy mają czas do 6 czerwca na podanie danych teleadresowych na maila dziegielowska@interia.eu.
Nagrody wysyłam na terenie Polski do 14 dni od zgłoszenia się zwycięzców.
Rozdanie nie jest grą losową w rozumieniu ustawy z dn. 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Powodzenia
WYNIKI!!!!
Trochę z opóźnieniem, ale są :)))
Bilet rodzinny- Marta Kołakowska
Gadżety- Halina Pońc
Wpis powstał przy współpracy z Muzeum Animacji Se-ma-for.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger