14:46

Prawidłowa pielęgnacja włosów.

Mycie włosów to podstawowy element naszej higieny. Myjemy je często, ale czy dobrze?

Ktoś powie- no jak, wystarczy zmoczyć włosy, nałożyć szampon, spłukać, potem nałożyć odżywkę i jeśli jest to odżywka do spłukiwania, to po kilku minutach spłukać, wysuszyć i gotowe.

Błąd, błąd, błąd!

Przede wszystkim najpierw należy dokładnie rozczesać włosy, by się nie plątały oraz by pozbyć się resztek używanych na co dzień kosmetyków do stylizacji.
Ponadto ważne jest, by woda do mycia włosów była letnia, jednak do ostatniego płukania używajmy wody zimnej.

Szampon. Szampon powinien być dobrany do kondycji włosów i rodzaju skóry głowy. Dajmy na to do włosów suchych nie powinniśmy dobierać szamponu przeciw przetłuszczaniu się włosów, bo im jeszcze bardziej zaszkodzimy. 

Ja w tym momencie zmagam się z włosami zniszczonymi, dlatego używam szamponu Timotei Miraculous Repair do włosów suchych bądź zniszczonych. Szampon nie zawiera żadnych parabenów i naprawdę wspomaga kondycję moich włosów, które są w dużo lepszej formie, niż przed rozpoczęciem kuracji. Szampon ma w swym składzie cenny organiczny olejek arganowy. 
Seria Timotei Zachwycające Wzmocnienie pomaga w regeneracji włosów, zmniejszając ich łamliwość aż o 88%. Używając szamponu pamiętam, by lekko go rozcieńczyć i używać odpowiednią jego ilość. Kosmetyk wcieram delikatnie- nie pocieram, nie wcieram, nie szoruję, nie drapię. To najczęściej popełniany błąd. W praktyce wystarczy delikatnie ugniatać włosy.
Po każdym myciu należy stosować odżywkę, która wzmocni włosy i zregeneruje je. Najlepiej stosować odżywkę tej samej serii co szampon, mamy pewność, że oba kosmetyki w duecie będą działać lepiej. Ja używam odżywki Timotei Miraculous Repair. 
Razem z szamponem kosmetyki sprawiają, że włosy są gładkie, lśniące i silne. Odżywka tak jak szampon nie zawiera parabenów, ale za to też wzmacnia włosy organicznym olejkiem arganowym. Przyznam Wam się, ze dopiero niedawni dowiedziałam się, że odżywkę należy stosować tylko na środek i końcówki włosów, a nigdy na skórę głowy. Dlatego pamiętajcie o tym. Różne odżywki różnie się stosuje. Moją nakładam na umyte włosy, omijając ich nasadę , odczekuję 2- 3 minuty i dokładnie spłukuję letnią, a na końcu zimną wodą.

Po tych kosmetycznych zabiegach ważne jest by zaraz po umyciu zwinąć włosy w ręcznik. Nie można ich pocierać i wykręcać, bo mokre włosy to wrażliwe włosy i takimi zabiegami możemy je uszkodzić. Nie od dziś wiadomo, że najlepsza metoda suszenia włosów to naturalna metoda, jeśli jednak musimy skorzystać z suszarki, to najlepiej korzystać z zimnego strumienia powietrza...

To teraz przyznać się, kto źle myje włosy?

Wpis powstał w oparciu o produkty Timotei.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger