22:31

Człowiek demolka

Jan już dawno skończył 2 latka. Ba! Jeszcze 2 miesiące i będzie 2,5 :) Zaczyna mówić, co prawda jeszcze wiele z jego gadaniny nie rozumiem, ale podstawy porozumienia są:
„chodź”, „jeść”, „bułka”, „mleko”, „gdzie mama moja”, „Jasiu” i „Tatin” (Marcin). Jest tych słów jeszcze trochę, ale przecież nie będę Was zanudzać :)

W dalszym ciągu występuje u niego bunt dwulatka i mimo tego, że jest najmniejszy to największy z niego kogucik- bije starszaków i gryzie, na szczęście szczepiony :D
Jego ulubioną zabawką jest mój telefon, który wyglądem swoim straszy a Jędrek mi zapowiedział, że nowego nie dostanę.
Lubi malować, zwłaszcza ściany i podłogę (ps. Jak zmyć długopis z paneli?)
W dalszym ciągu poza matką i ojcem świata nie widzi i nie pójdzie do nikogo.
Lubi puzzle układać, a potem je niszczyć.
Lubi „Ranczo” i tak sobie oglądamy razem :)
Lubi jeść, zwłaszcza mięsko, co objawia się nadwagą.
I co gorsze- lubi poranne pobudki. Już 2 miesiące wstawał koło 7, teraz znów mu się odmieniło i za włosy mnie ciągnie o 5:30 (kiedyś znakiem tego, że Jan wstał było jeb w łeb matkę butelką).

I to by chyba było na tyle. Za jakiś czas porównam sobie ówczesne „parametry” dziecka z tymi.

A na zakończenie zaproszę Was do finki. Jest to firma, zajmująca się tworzeniem programów księgowych. Jeśli potrzebny jest Wam program do ewidencji vat to tam znajdziecie. A warto dodać, że przez pierwsze 60 dni można korzystać z wersji demo. Jak to się ma do Jana? Ano, jak osiwieje i nałożą podatek vat od siwizny, to będę wiedziała, gdzie szukać pomocy. Bo ja się tak znam na księgowości, jak na balecie, więc lepiej szukać pomocy u profesjonalistów- a programiści Finki tacy właśnie są :)

4 komentarze:

 1. U nas podobny wiek i z każdym dnie słów coraz więcej ;)
  Śliczny chłopczyk ;)
  kolorowe-usta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka to też ranny ptaszek :) Uwielbiała zawsze puzzle , a zaczeła gadać mając rok i teraz często marzę chwilami by było cicho, więc...ciesz się, że syn jeszcze tyle nie gada :))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój wprawdzie nieco młodszy ale gada po chińsku tylko :( Już się nie mogę doczekać chwili kiedy wreszcie jasno powie o co mu właściwie chodzi (?!) :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciesz się, że je mięso, bo mój odkąd skończył dwa lata przeszedł na wegetarianizm. Przyjmuje tylko parówki, które jak wiadomo z mięsem niewiele wspólnego mają.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger