13:21

Co z tą Polską?

W Polsce się ostatnio cuda dzieją. I w sumie nie jest to nic, czego bym się nie spodziewała. Choć nie- takich protestów po niespełna 2 miesiącach rządów to się jednak nie spodziewałam.

No cóż... Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Żyjemy w wolnym kraju, z trójpodziałem władzy, gdzie nacisk kładziony jest przede wszystkim na niezależność od siebie tych organów. I to nam chcą zabrać. Bo jak mam rozumieć fakt mianowanie „swoich” sędziów a odrzucanie nominacji tych „opozycyjnych”. Jak mam rozumieć próby zmniejszenia władzy opozycji? Albo fakt, że Trybunał Konstytucyjny na być podległy prezydentowi?

Jak mam rozumieć fakt, że wychodzą z ukrycie osoby o których w czasie kampanii wyborczej nie było mowy.

Powiem Wam, że prezydent zaczął mi się podobać, wydawał się miły mądry, tylko teraz jak widzę pod jakim jest wpływem prezesa tu wydaje się, że mamy w Polsce rządy despotyczne. Pan Kaczyński jest prezesem, prezydentem, premierem i jeszcze sędzią głównym. I to mi się nie podoba.

I nikt mnie nie przekona do zmiany zdania kwotą pięciuset złotych na dziecko. Ja przekupna nie jestem i wstyd mi za tych wszystkich moich rodaków, którzy się sprzedali za tą kwotę. Pamiętacie przywileje szlacheckie z lekcji historii? Pamiętacie do czego doprowadziły? Do upadku Polski.

I zauważcie, że to wszystko się dzieje na początku ich rządów, gdy się rozkręcają. Co będzie za kilka miesięcy? Lat? Może wróci komuna? Ja tylko czekam aż Pani Szydło przestanie być odpowiednią osobą na stanowisko premiera i trzeba będzie zastąpić ją kimś kompetentniejszym. Nietrudno się domyślić chyba o kim mówię?

Chciałabym żyć w wolnym kraju, chciałabym, by było stać mnie na urządzenie mieszkania pod klucz- http://urzadzamypodklucz.pl/urzadzanie-mieszkania , chciałabym żyć w Wolnej Polsce.
A Ty?

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

3 komentarze:

  1. Proponuję zacząć myśleć samodzielnie, mniej oglądać i wierzyć telewizji i szukać informacji w niezależnych mediach. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kochana, a nie słyszałaś o tym, że ostatnio wycieli Kaczyńskiemu z kontekstu gdy udzielał wywiad o tym niby sorcircie gorszym Polaków? Oglądałam cały wywiad i wstyd mi za Nowoczesną i inne media że tak kłamią w perfidny sposób. Wycinają wypowiedzi! Wywiad był na republice, ale tego nikt nie oglada bo po co? Lepiej włączyć tvn i polsat i się mądrzyć, a ba lepiej poczytać onetu. Co do 500 zł czy polacy tacy durnie, że uwierzyli, że każdy dostanie po 500 zł? Na logikę, że dostaną biedniejsi, a nie ci co sobie radzą. Dla mnie to normalne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Dziewczyny, ja się nie madrzę, ja pamiętam, co było kilka lat temu, jak byli u władzy. Co do 500 zł to polecam co niektóre grupy rodzicielskie na fb- tam się dowiecie ile osób głosowało na pis, bo 500 zł obiecali

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger