13:13

Kupowanie przez internet...

Żyjemy w takich czasach, że zamawianie w internecie nie jest kwestią luksusu acz oszczędności...
I o ile kupując w sklepach internetowych, czy nawet na Allegro możemy być spokojni. Wiadomo, że 100% pewności, ale jednak to są najbardziej bezpieczne miejsca na zakupy w internecie.
Pewnie są jeszcze inne, ale nie korzystam, to się nie wypowiem.
Są jednak miejsca, gdzie kupno wiąże się ze sporym ryzykiem... Chodzi o grupy sprzedażowe na Facebooku.
Grup sprzedażowych jest wiele, wiele jest też grup, gdzie kupujący/sprzedający wymieniają się informacjami na temat nieuczciwych kupujących i sprzedających. I powiem Wam, że perfidia, kombinacje, bezczelność takich oszustów mnie momentami przeraża i odpycha od takich zakupów.
Wymyślanie chorób, śmierci bliskich, podrabianie dowodów wpłaty... To tylko niektóre sposoby na „odroczenie” realizacji zamówienia.
Czytam też wypowiedzi osób, które zostały oszukane. Że nie warto dla 20 zł się szarpać, szkoda nerwów.
Przecież takich osób oszukanych może być dziesiątki, setki nawet... Ty straciłaś 20 zł, 50 innych osób też... To policz sobie, ile zarobił oszust! Może warto poszukać ludzi nabitych w balona, jak Ty i złożyć pozew zbiorowy (np. http://www.polisolokaty.com/pozwy-zbiorowe/aegon/ )...
Wkurza mnie to, że ktoś musi na swoje kilka złotych pracować, a taki oszust, naciągacz nie ma skrupułów..
.
Kupujący też nie lepsi... Wybierają przesyłkę za pobraniem, po czym jej nie odbierają. Sprzedający musi dwa razy płacić za wysyłkę, a przecież pobraniowe są dość drogie!
Dlatego dziś chciałabym Wam przypomnieć, jakie są prawa kupującego w internecie:

Po pierwsze- masz 10 dni na odstąpienie od kupna bez podania przyczyny. Jeśli nie zostałeś poinformowany o takiej możliwości okres ten wydłuża się do 3 miesięcy. Po poinformowaniu sklepu/ sprzedającego o odstąpieniu od kupna, masz 14 dni na wysyłkę produktu. Wysyłasz na swój koszt, jednak ta są jedyne koszty jakie ponosisz. Sklep nie może żądać dodatkowych opłat, tzw. „kosztów manipulacyjnych”.

Masz prawo też wiedzieć wszystko na temat produktu, który chcesz zakupić. Sprzedający ma obowiązek przedstawić wszystkie cechy charakterystyczne produktu i jego ewentualne wady.

Pamiętaj, że zapisy sprzedającego o tym, że zwrócony produkt ma być zapakowany w oryginalne opakowanie nie są zgodne z prawem. Przecież musimy rozpakować produkt, by go obejrzeć i zdecydować ostatecznie, czy go zatrzymujemy.
Jeśli chodzi o płyty z programami czy pliki audiowizualne to ich zwrot po rozpakowaniu możliwy jest tylko w niektórych przypadkach.

Sprzedający nie może w opcjach zapłaty za towar mieć jedynie przedpłaty. Musi uruchomić także wysyłkę za pobraniem.

Czas realizacji zamówienia wynosi do 30 dni i może być przedłużony jedynie za zgodą kupującego w uzasadnionych wypadkach.

I pamiętaj! OSZUSTWA INTERNETOWE SĄ KARANE NAWET, GDY CHODZI O NIEWIELKĄ KWOTĘ.
Źródło: antyweb.pl/przed-swietami-w-sieci-przybywa-oszustow-i-naciagaczy/

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

6 komentarzy:

 1. Bardzo fajny post. Ja sama niestety trafiłam na kilku "uczciwych inaczej" sprzedawców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja akurat raz kupowałam na tych fejsbukowych i powiem szczerze mile się rozczarowałam ale pewnie takich sprzedawców szukać jak ze świecą

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bardzo często robię zakupy na allegro, na szczęście jeszcze nigdy nie było większych problemów. Za to kiedyś mąż kupił telefon na tablicy, zgodził się na przedpłatę,wysłał połowę kwoty i kamień w wodę. Potem okazało się, ze sprzedająca oszukała wiele osób, założono pozew zbiorowy i jeszcze mąż musiał składać zeznania na policji. Przesyłki pobraniowej też nam kiedyś kupujący nie odebrał;/

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja miałam raz taką sytuację, zamówiłam perfumy na Allegro i dziewczyna mnie zwodziła aż w końcu zniknęła :/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja na szczęście jeszcze się nie nacięłam, ale sporo się słyszy o takich oszustach.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger