11:17

"Uczę się alfabetu" oraz "Uczę się czytać z rodzicami"

Wczoraj było o dobrych obyczajach i manierach, dziś będziemy się uczyć alfabetu i czytania.
Oczywiście z Wydawnictwem Siedmioróg.

„Uczę się czytać z rodzicami” oraz „Uczę się alfabetu” to świetne książeczki, wprowadzające dziecko w magiczny świat literek- dużych i małych, drukowanych i pisanych... Kurczę, pamiętam, jak ja się uczyłam pisać, a teraz uczę swoje dzieci...

„Uczę się czytać z rodzicami”
Jest to książeczka, oparta na nowoczesnej metodzie nauki czytania. Stosuje się w niej metodę sylabicznej budowy wyrazów a poznawanie kolejnych liter odbywa się w towarzystwie słuchu fonematycznego i spostrzegania wzrokowego.

Książeczka dzieli się na cztery części, w których wprowadzane są samogłoski, spółgłoski, dwuznaki oraz zmiękczenia. Dla rodziców dołączony jest obszerny poradnik, w jaki sposób prawidłowo uczyć dziecko czytania, na co zwracać uwagę i jak zachęcić dziecko do nauki.

Każda strona poświęcona jest jednej literce, bądź głosce- począwszy na „O” a skończywszy na „DZI”. Zakończeniem są trzy krótkie opowiastki, z którymi dziecko posiadające już umiejętność czytania, powinno sobie poradzić. Wracając jeszcze do przedstawiania literek- każda literka jest zilustrowana rzeczami, które w swojej nazwie ją zawierają- przy o jest np. „drzewO”, przy i- „pIłka” czy przy r0 „okulaRy”. Są też zadania, które rodzic powinien przekazać dziecku.

Przeglądając książeczkę stwierdziłam, że to bardzo dobra pozycja do uczenia literek i czytania. W sam raz dla dzieci dopiero wchodzących w świat wyrazów. Nie ma zadań „z kosmosu” a takie, które z łatwością wykona 6- latek czy czasem i 5- latek.
Książeczka do kupienia w Księgarni Wydawnictwa Siedmioróg- klik.

„Uczę się alfabetu”
To z kolei nauka literek w formie kolorowanek i łamigłówek. Kolejność ich przedstawiania odbywa się wedle alfabetu. Pokazana jest literka oraz wyraz, którym „dowodzi”- b jak bocian, i jak indyk czy m jak małpa. Na dole strony są linie, dzięki którym dziecko powinno ćwiczyć pisanie literek.

Na każdej stronie jest też zadanie, które powinno wykonać dziecko, oczywiście związane z literką o której jest mowa- np. przy literce C dziecko ma za zadanie pokolorować przedmioty, których kształt przypomina literkę c.

Również pozycja warta uwagi. Do kupienia w księgarni internetowej Wydawnictwa Siedmioróg- klik.

http://siedmiorog.pl/

Teraz taka moja refleksja... Dzięki tym książeczkom przeniosłam się 20 lat wstecz, gdy w pierwszej klasie uczyłam się pisać... Pamiętacie ten stary elementarz? Kurczę, to były czasy... Pamiętam E jak Ekran czy Eskimos, czy Ala ma kota :D A jako ciekawostkę Wam powiem, że zanim się nauczyłam pisać, to już umiałam czytać. Wiadomo, że nie tak płynnie, ale dawałam radę. Pamiętam też, jak czytałam z tatą gazetę i tam pisało „Rzeszów” a ja jeszcze nie wiedziałam, że rz to nie r z tylko „ż” i cudawianki mi wyszły :d
A Wy macie jakieś wspomnienia związane z pisaniem i czytaniem?

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

2 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger