11:30

Piękno literatury dziecięcej

Kto z nas nie zna baśni o Królewnie Śnieżce czy o Czarnoksiężniku z Krainy Oz... Tak w ogóle jest ktoś, kto o nich nie słyszał?
Dziś chciałabym Wam pokazać książeczki. Piękne książeczki. Cudowne książeczki.
„Czarnoksiężnik z Krainy Oz” na motywach powieści L. Franka Bauma oraz „Królewna Śnieżka” na motywach powieści Braci Grimm.
Trzymając je po raz pierwszy w ręce zachwycałam się estetyką ich wykonania, wymyślną czcionką, cudnymi ilustracjami.
Nie będę się rozpływać nad treścią tych opowieści, będę się rozpływać nad ich wydaniem!
Wydawnictwo Olesiejuk, bo to ono jest sprawcą tego papierowego cuda, z opowiadań, które znają jeszcze nasi dziadkowie, stworzyło prawdziwe dzieło sztuki!
Klasyczne baśnie, oprawione cudownymi ilustracjami Manueli Andreani. Ta włoska ilustratorka w piękny sposób wymalowała nam świat bajek i baśni.
Oprawione w twardą oprawę księgi formatu chyba A3 stanowią prawdziwą ozdobę na półce. Drukowane na wysokojakościowym śliskim papierze. Czcionka jest jednocześnie i prosta i wymyślna. Czyta się baśnie z prawdziwą przyjemnością!
Nie znam słów, by wyrazić swój zachwyt tymi książkami! Są w sam raz dla każdego, kto kocha bajki i baśnie! Są idealne na prezent. Są idealne, by cieszyć oko...
Wiem, że zdjęcia nie oddają piękna tej serii, jednak zobaczcie sami:

Książki do kupienia w Księgarni internetowej Wydawnictwa Olesiejuk:
Polecam, naprawdę polecam!

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger