12:30

Zamknij drzwi, niech płacze...

To, że istnieje tzw. sposób wychowawczy poprzez niezwracanie uwagi na płacz dziecka czytałam w internetach od dawna...

Zamykasz drewniane drzwi a dziecko ma spać... Nawet jeśli płacze wniebogłosy- nie zwracasz uwagi. Popłacze, popłacze i zaśnie...
Kurde! To ludzie bez sumienia być muszą! Jak można spokojnie siedzieć, relaksować się przed tv, gdy za ścianą płacze Twoje dziecko!
Płacze, bo chce się przytulić do Ciebie!
Płacze, bo czuje się samotne!
Płacze, bo się boi!
Płacze, bo Cię potrzebuje!
Płacze, bo zapewne czuje się w tum momencie niekochane!

Masz sumienie?

Ostatnio pod Biedronką byłam świadkiem przykrej sytuacji...
Z samochodu wartego pewnie 10m razy więcej niż mój opelek wysiadły dwie wypindrzone lale. Wysiadły w akompaniamencie przeraźliwego płaczu i prośby „zabierzcie mnie, chcę iść z Wami”.
Jedna do drugiej mówi:
-Zamknij drzwi, niech płacze...
No comment...

Fakt, faktem, nie zostawiły dziecka samego (miało około 2 lat). Zostawiły go z nastolatkiem, który ze słuchawkami na uszach bawił się tabletem... A to dziecko płakało...

Nie rozumiem zachowań co niektórych rodziców... Może dlatego, że sama jestem przy dzieciakach przy usypianiu. Nigdy nie zasypiają ze łzami w oczach.

Apel do matek, ojców...nie zostawiajcie nigdy swoich dzieci samych, gdy proszą Was o obecność odłóżcie obowiązki, podejdźcie, przytulcie!
Kurcze, jakiś obowiązek na rodzicach spoczywa chyba?
pol-bicester.co.uk/index.php/encyklopedia/twoje-dziecko/124-dzieci-sa-odbierane-rodzicom-w-uk


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

6 komentarzy:

 1. Nie każdy płacz dziecka oznacza dziejącą się mu krzywdę. Dziecko płaczem potrafi wymuszać i aby to zniwelować najlepiej na ten płacz nie reagować, ale być w pobliżu, a nie za zamkniętymi drzwiami. Dziecko płaczem pokazuje swój bunt do świata i też nie powinniśmy reagować, ale tak jak poprzednio być przy dziecku. Nie toleruję zamkniętych drzwi czy zamykania w samochodzie. Moje dzieci wiedzą, że płaczem nic nie wymuszą i zwyczajnie nie odpalają tej broni w negocjacjach ze mną. Wiem tylko jedno - im większa widownia tym płacz potrafi być bardziej histeryczny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Płacz bez powodu i ataki histerii zdarzają się u dzieci. Uważam, że nie powinno się reagować na każdy krzyk dziecka, bo to uczy je tego, że można wszystko wymusić płaczem.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja jestem zdania, że płacz mający za zadanie wymusić jedynie nową zabawkę lub coś innego i nie jest wywołany krzywdą dziecka może być ignorowany, ale ewidentna krzywda i histeria nią spowodowana nie może być omijana bez słowa i reakcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. To może cudowne rady superniani :) Ona chyba wpajała matkom praktykę zostawiania dziecka aż sie wypłacze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ehh tragedia,,.. niewiem co bym zrobila w takiej sytuacji.. ';/

  OdpowiedzUsuń
 6. faktycznie dzieci potrafią płaczem wymuszać mimo że nic mu się nie dzieję, wg mnie panie powinny wytłumaczyć dziecku że idą same objaścić sytuacje i mimo dalszego placzu isc ale wlasnie wytłumaczyć a nie tylko mówić zapkniej drzwi neich płacze.

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger