08:30

5. Tydzień z książką dla dzieci. R. Nadobnik- Piętka "O strachu na wróble", R. Wejner "O zielonych ludkach", "Rymowanki do piżamki".

Na miły początek dnia mam dla Was pięknie wydane , kolorowe książeczki, wydawnictwa Bajdaraj.

„O strachu na wróble” R. Nadobnik- Piętki, „O zielonych ludkach” oraz „Rymowanki do piżamki” R. Wejnera.
Książeczki „O strachu na wróble” oraz „O zielonych ludkach” należą do cyklu „Bajki bajdarajki” i opowiadają o przygodach Martynki, Krzysia, Piotrusia, Grzesia i Olgusi. 

„O strachu na wróble” to historyjka o postrachu ptaków, który wzbudził współczucie rudej wiewiórki. Zwierzątko zaprosiło na wieś przyjaciół, by pomogli strachowi, wyszydzanemu i szarpanego przez wróbelki. Martynka, Krzyś i Grześ bardzo przejęli się losem Stracha i postanowili mu pomóc. Krzyś zaprosił nowego przyjaciela do swojego ogrodu...

„O zielonych ludkach” tymczasem to wierszowana opowiastka o spotkaniu naszych przyjaciół z ufoludkami, których spotkali w czasie wyprawy w góry. Zielone ludki początkowo wzbudziły przerażenie w dzieciaczkach, tylko Martynka odważnie im pomachała. Okazało się, że kosmitom zabrakło paliwa, którym okazał się lizak: „Bowiem w ich części wszechświata, właśnie się na cukier lata”. 

„Rymowanki do piżamki” to krótkie i rytmiczne wierszyki o zwierzątkach. Łatwo wpadają w ucho i pomagają malcom z uśmiechem wprawić się do magicznej krainy snów. Wierszyki traktują o przygodach zwierzątek- kotka, żyrafy, świnki, stonogi, misia, pieska i jeżyków. 

Napisane w przyjaznym tonie, przekazują wartości, które dzieci powinny znać- przyjaźń, miłość, rodzina...

Książeczki Wydawnictwa Bajdaraj wydane są w zeszytowej formie. Na uwagę zasługują piękne, kolorowe ilustracje, autorstwa Wojciecha oraz Mari Wejner. Sprawiają, że niby to takie małe, niewielkie, ale chce się wziąć do ręki i z uśmiechem przytoczyć dzieciom „wierszowe” opowieści.


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub nas na Facebooku

4 komentarze:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger