15:01

L. Gallego "Księga Portali"

„Księga Portali” Laury Gallego to niesamowicie wciągająca książka. Przyznam szczerze, ze ja z tych, co uwielbiają ROMANSE (znaczy czytać ;p), aczkolwiek wszystkie części Harrego Pottera swego czasu wgłębiłam.
„Księga Portali” to historia pewnej Akademii Portali. Mistrzowie tejże Akademii jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale, pozwalające przemieszczać się w czasie. W państwie Daruzji, stanowi to wielką sieć komunikacyjną.
Mistrzowie Akademii wypracowali sztywne zasady, które każdy musi przestrzegać. Zasady te jednak, w połączeniu z doskonałą wiedzą i doświadczeniem, sprawiają, że malarze są prawdziwymi profesjonalistami, przez co jakość malowideł jest nie do podważenia.
Pewnego razu w spokojne i uporządkowane życie Akademii Portali wkrada się chaos. A wszystko za sprawą pewnego zlecenia, które nie dochodzi do skutku.
Tabit- student ostatniego roku dostaje zlecenie namalowania portalu dla pewnego biedaka. Niestety, zlecenie nie dochodzi do skutku, a student uwikłany zostaje w intrygi. Odkryje też tajemnice, które zagrożą istnieniu Akademii.
Przeszkody pojawiające się na drodze bohaterów sprawiają, że popełniają czyny o których wcześniej by nawet nie pomyśleli. Odkryte tajemnice sprawiają, że nadrzędnym celem niektórych staje się zemsta...
Mistrzowie często ignorują problemy, co prowadzi nie niemałego zagrożenia.
Jak zakończy się akcja? Wiem, ale nie powiem, musicie sami do tego dojść!

Książka jest niemałych gabarytów, ale czyta się ją bardzo lekko. Autorka jest mi winna dwie zarwane nocki, ale wybaczam, bo było warto. Takiej akcji nie spotkałam od czasów Harrego Pottera!
Jestem przykładem tego, iż książką zainteresuje się nawet kura domowa :) 

Wydane przez Wydawnictwo Dreams, dostępna na stronie Wydawnictwa.

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

5 komentarzy:

  1. Jak przebrnę przez książki do magisterki, i do walentynek doczytam "50 twarzy Grea" to chyba skuszę się na tą książkę! :) Obserwuję, co będę na bieżąco :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapowiada się ciekawie :) Interesuje mnie zawsze oprawa książek - ta jest miękka czy twarda? Jeśli twarda to ciężka?

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger