11:31

Kto nie skorzysta- niech pierwszy rzuci kamień! 23.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Głośno w Polsce, jak co roku o tej porze. Przekrzykują się jak przekupy na bazarze- czyja racja jest prawdziwa!

O ile nie wypowiadam się w takowych kwestiach, to tu powiem, co mi leży na sercu. 

„Jest taki dzień, bardzo ciepły choć zimowy...”

Nooo, sprawdzi się to trochę, bo w naszych rejonach zapierducha aż strach z domu wychodzić... Jednak jutro wyjdą... Setki, tysiące wolontariuszy. W oczy będą się rzucać czerwone serduszka z białym napisem- niezmienne od lat. Znak, że jesteśmy, że wspieramy, że POPIERAMY!
Jednak czy wszyscy? No wiadomo, że nie. Zawsze znajdą się jakieś zakały, które wszędzie widzą problemy. Podają liczby, wyciągają jakieś stare historie. Krytykują Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nie chce mi się szperać w tych procentach. Nie obchodzi mnie czy i ile ktoś zarabia. Dal mnie liczy się to, że w wielu szpitalach są sprzęty z takim serduszkiem, jakie będzie się w niedzielę i w kolejnych dniach przechadzało ulicami Polski. Sprzęt, którego by nie było, gdyby nie Orkiestra i Jurek Owsiak, który potrafi swym entuzjazmem zarazić miliony Polaków. Polaków, którzy nawet w mróz wychodzą, by poszukać osobnika z puszką. By wrzucić do tej puszki nawet najmniejszą kwotę. Młodych ludzi, którzy mimo zimna spacerują cały dzień z tymi puszkami! To wszystko jest godne podziwu! Nie nam to krytykować!
Urodziłam troje dzieci, na szczęście żadne z nich nie potrzebowało specjalnego sprzętu ratującego życie, jednak każde z nich miało przesiewowo zbadany słuch.

Badanie, które przecież bez WOŚP nie byłoby możliwe. Badanie, z którego korzystają wszystkie noworodki. 

Czy znacie kogoś, kto zabronił przeprowadzania tego badania na dziecku, tylko dlatego, ze kupiła go Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

Chyba nie! A powiem Wam dlaczego- jak trwoga to do Boga! Gdy istnieje ryzyko zapomina się o swoim zacietrzewieniu!
Od jakiegoś czasu zbiórka prowadzona przez WOŚP kierowana jest do najmłodszych i najstarszych. Ja będę stara, Ty będziesz stara i Ty też!
Przejdź się na oddział opieki paliatywnej i zobacz jak jest zaopatrzony. Słabo? Ano widzisz, rząd nie chce inwestować w leczenie starych ludzi. Bo ile oni pożyją, rok, dwa? Są nieproduktywni, są balastem dla kraju...
Owsiak sądzi inaczej i postanowił, ze Fundacja będzie sponsorować sprzęt również dla osób starszych.
Ma szansę przywrócić im godną starość! 
23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozbrzmiewać będzie pod akcją 
"Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki seniorów."
 
Co mnie boli to fakt, iż Kościół nie wspiera WOŚP. Bo Woodstok, bo dragi, alkohol, demoralizacja.
Dragi, alkohol i demoralizacja to jest częste zjawisko większości imprez studenckich- nie trzeba aż na Woodstock jechać. Taka piękna akcja i spotyka się z brakiem poparcia duchownych?
Ano może dlatego, że Finał WOŚP przeprowadzany jest w niedzielę i zbiórki na tacę są niższe?
WOŚP porównywane jest do Caritas... A co ma piernik do wiatraka? WOŚP pomaga szpitalom, CARITAS biednym. Żadna z tych fundacji nijak na siebie nie nachodzi, więc czemu je porównywać? Bo Caritas działa charytatywnie? Ok, godne szacunku, ale działania WOŚP są również w wielkim stopniu namacalne!
Chcecie rzucić kamieniami? Ok, rzućcie w Ministerstwo Zdrowia! Wstyd, żeby trzeba było organizować aukcje i zbiórki, by zaopatrzyć szpitale w ratujący życie sprzęt! Wstyd!
A tu jeszcze nie dość, że człowiek robi dobrze, budzi w ludziach chęć pomocy, zaraża energią i pozytywizmem- to go jeszcze oczerniają! Wstyd!

Popieram Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Wesprę dzieło, bo jest tego warte!
A przeciwnikom WOŚP życzę: byście nigdy nie musieli korzystać ze sprzętu WOŚP... szkoda dzieci.


Zobacz, co u nich- dołącz do WOŚP na Facebooku!

Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

6 komentarzy:

 1. ja jak najbardziej popieram ta akcję !!! i jestem na tak WOŚP!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ktoś nie chce wrzucać na WOŚ, to niech nie wrzuca, ale nie uważam, żeby to był powód do dumy i do chwalenia się. A widziałam, że na FB jest nawet taka grupa, bezsens.

  OdpowiedzUsuń
 3. jutro idę wrzucać do puszek i wspierać akcję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Decyzja należy do każdego z osobna i będą przed sobą odpowiadać...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nigdy nie byłam jakąś wielką zwolenniczka ani przeciwniczką. Ot przechodzili to coś wrzuciłam, nie to jakoś noe czułam potrzeby. Jednak w tym roku urodził się Krzyś, który pierwszy miesiąc życia spędził na oddziale neonatologii imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. W tym roku będę szukać ludzi z puszką. Jak nie znajdę będę ich wspierać przez internet.

  OdpowiedzUsuń
 6. Popieram i jutro wysyłam męża z Filipem w poszukiwaniu wolontariuszy!!!

  OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger