20:01

Jakie gry dla dzieci?Długo chroniłam moje dzieci przed komputerem. Nie czułam potrzeby takiej, by trzylatek grał w gry komputerowe po 5 godzin dziennie.
Marcin ma już 5 lat, więc powoli wprowadzam go w świat gier. Oczywiście w ograniczonych normach czasowych.
Wszystko jest dla ludzi, nawet gry dla dzieci, jeśli nie jest tego za dużo.
Gry, tak jak bajki też uczą.
Szukając bezpiecznych gier dla Marcina odnalazłam stronę grydladzieci.
Wygląd strony, wesoły z dziecięcymi motywami od razu wzbudził moje zaufanie. Dzięki łatwej nawigacji szybko znalazłam podstronę „grysamochodowe”, gdzie wspólnie z Marcinem wybraliśmy na początek grę „Wyścig z Rajdkiem”. Rajdek to jeden z ulubionych  bohaterów mojego dziecka. Cieszył się, że może sam pokierować jego wyścigiem Na początku nie było łatwo, bo dziecko nie potrafiło obsługiwać się klawiaturą- a trzeba było opanować spację i enter. Jednak ćwiczenia dały rezultat.
Gra ta to typowa wyścigówka. Trzeba ścigać się z Rajdkiem i Maxim. Można grać pojedyńczo i we dwójkę i wtedy nieodzowna staje się pomoc mamy albo taty.

Uważam, że gra jest wartościowa, gdyż wspomaga pamięć dziecka. Nauka poprzez zabawę- tak, to lubimy!
Póki co baloniki to ulubiona i jedyna gra, w jaką gra Marcin. Nie będę ściemniać, że bezproblemowo odgaduje wszystkie karty, jednak widzę, że większą frajdę sprawia mu odkrywanie kart aniżeli znajdowanie jednakowych.
W wolnej chwili przeglądałam inne gry ze strony grydladzieci i przyznam się, że nawet w kilka zagrałam. Lubię kilka z serii „Gry o farmie” oraz „Gry ogrodnicze”.
Pokazałam gry także Filipkowi, miał ochotę pokolorować kolorowanki, ale nie udało mu się opanować myszki. Myślę, że za jakiś czas wrócimy do tematu.
Ważne do zaznaczenia jest to, ze są to gry całkowicie darmowe. Nie ma żadnych demo, które nieraz tak nas wkurzają, gdy kończą się po kilkunastu minutach, czasem doprowadzając dzieci do płaczu.
Podsumowując- wiem, ze nie muszę kurczowo chronić moje dzieci od Internetu i gier. W końcu i one posiądą tą magiczną wiedzę. Ważne jest, by wybierać gry bez przemocy, dostosowane do wieku i umiejętności dzieci. Takie są grydladzieci. Serwis z 1000 fantastycznych gier dla dzieci, specjalnie wyselekcjonowanych. Doskonale spełniają się w swej funkcji edukacyjnej, ucząc najmłodszych nowych umiejętności. Codziennie dodawane są tez nowe gry. Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

1 komentarz:

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger