10:33

3 tydzień z książką dla dzieci. T. Menten "Mumia Dummie i złoty skarabeusz"

Trzeci tydzień z książką dla dzieci czas zacząć :) Wciągnęło mnie to, książek przybywa- czy to od Wydawnictw czy po mikołajach :) Co jak co, ale książki to my zawsze z otwartymi rękami przyjmujemy.
Na dobry poniedziałek proponuję Wam księgę "Mumia Dummie i złoty skarabeusz" napisaną przez  T. Menten a wydaną przez Wydawnictwo Dreams.

Tosca Menten, to wywodząca się z Holandii autorka wielu książek dla dzieci. W Polsce poznana dzięki serii książek o Mumii Dummie.
Jest to 263- stronicowa księga, drukowana dość dużymi literkami na szarych kartkach.

Od czasu do czasu zdobiona szkicami, odnoszącymi się do danej akcji.
Książkę przeczytałam sama sobie, chłopcy nie byli zainteresowani akcją. No, ale wydaje mi się, ze to pozycja dla trochu starszej dziecięcej młodzieży.

Pewnego dnia zwykły, przeciętny, mieszkający na wsi chłopiec widzi w swoim pokoju śmierdzącą mimię. Nie, to nie jest omam, bo gdy Goos Guts zamknął oczy i policzył do dziesięciu, by odgonić zwidy- zwidy pozostały. Mumia nadal lezy, co Z nią zrobić?
Dummie a właściwie Darwishi Ur-Atum Msamaki Minkabh Ishaq Eboni, syn faraona Achnetuta wprowadzi sporo zamieszania i ożywi nudne życie Goos'a i jego ojca Klaasa. Jak się tam dostała?
Podczas transportu trzech mumii do Grobbe- museum rozpętała się burza, a piorun, który uderzył w skarabeusza ukrytego przy ciele syna faraona- ten ożywa.
Trafia do domu Goos'a wprawiając domowników w przerażenie, choć tak naprawdę to ona najbardziej się boi. Wkrótce okazuje się też, że możliwa jest przyjaźń między chłopcem a mumią... Więcej nie powiem, musicie sami doczytać :D
Powieść cały czas trzyma czytelnika w napięciu. Do końca nie wiemy, jak zakończą się przygody naszych bohaterów,

Dodam jeszcze w opowieść o przygodach Goos'a i Dummie wplątana jest w zgrabny sposób historia Egiptu.
Książka jest warta uwagi i przeczytania, czasem wzrusza, czasem bawi, czyli jest taka, jak powinny być książki dla dzieci.
http://dreamswydawnictwo.pl/
 


Spodobał Ci się mój post? Bądź na bieżąco- polub wariatów na Facebooku PODPIS

1 komentarz:

  1. Kupujemy, jeszcze przed świętami dla innej mamy - koleżanki ;) Na pewno spodoba się jej i jej dziecku :)

    OdpowiedzUsuń

Moje to!!!
Nie zgadzam się na publikację moich treści i zdjęć na innych stronach bądż środkach masowego przekazu bez mojej wiedzy i zgody. Monika
Copyright © 2016 Dzięgielowska.pl , Blogger